Звідки беруться “мурашки”?

myrashkuБуває так, що від переглянутого щойно емоційного, зворушливого фільму на тілі з’являються мурашки. Так звідки ж вони беруться, і що собою являють ми вам пояснимо!

Мурашки являють собою маленькі пухирці у волосків на шкірі, виникають, як правило, мимоволі при лихоманці або коли людина переживає сильні емоції (страх, захоплення, гордість або збудження від близькості з партнером). Свою назву мурашки отримали від порівняння з мурахами, або ще їх називають гусячою шкірою. Виникнення мурашок вчені назвали піломоторних рефлексом.

Цей рефлекс можна пояснити так: у наш спинний мозок надходить сигнал про те, що ми замерзли, або злякалися, або чимось збуджені. Далі мозок пересилає цей сигнал до периферичних нервах, від яких він надходить на гладку мускулатуру волосяних фолікулів. Результат цього процесу – напруга м’язів фолікулів і підведення волосків на тілі. Якщо така реакція була спровокована холодом, то підняті волосся здатні затримувати нагріте повітря у шкірної поверхні, перешкоджаю швидкому замерзанню.

Але піломоторний рефлекс є як у людей, так і у тварин, в основному ссавців (кішки, собаки, налякані миші, шимпанзе). Це їх захисна реакція на небезпеку, так як піднесена шерсть здатна зовні зробити тварина більше, масивніше і надати страхітливий грізний вигляд.
У людей мурашки “бігають” не тільки від холоду, страху або збудження, але часто цей ефект може бути викликаний якимись сильними емоціями, наприклад, від перегляду інтригуючого фільму, а іноді і від прослуховування прекрасної музики.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>