Які продукти підвищують гемоглобін

ablykoНайчастіше поняття гемоглобін нам доводитися чути на прийомі у лікаря. Не кожна людина знає, що це таке і для чого він взагалі потрібен. Гемоглобін являє собою якийсь червоний залізовмісний білок в крові.

 Його головна функція – перенесення кисню з дихальних органів до тканин, в тому числі серцю, ниркам, головному мозку. Крім цього, гемоглобін відіграє роль у транспортуванні вуглекислого газу в зворотному порядку.

 Норми гемоглобіну в крові

 Норми для жінок – 120 г / л і для малюків, а також вагітних – 110 г / л.

 Чим небезпечне низький вміст гемоглобіну в крові

 Низькі показники гемоглобіну в крові призводять до залізодефіцитної анемії, ознаками якої є втома, суха шкіра, ламкість волосся і нігтів, непритомні стани, дзвін у вухах, запаморочення. Коли Ви відчуваєте які-небудь з цих симптомів, необхідно провести лабораторне дослідження крові. Якщо ж у Вас підтвердився діагноз, тоді підвищити рівень гемоглобіну можна двома способами: швидким і не дуже швидким, зате абсолютно нешкідливим.

 Як підвищити гемоглобін швидко?

 Найшвидшим способом буде медикаментозний за допомогою препаратів заліза. Однак цим способом можна не тільки вилікуватися, а й нашкодити собі. Як відомо, надлишок заліза в крові приносить більш істотну шкоду, ніж його дефіцит. Так що краще скористатися старим, як світ, способом – вдатися до правильного харчування.

 Як підвищити гемоглобін, не зашкодивши своєму здоров’ю?

 Відомий факт, що якщо організм людини заповнить дефіцит заліза через харчування, він перестане його засвоювати. Тому можна не побоюватися виникнення надлишків заліза.

 Зернові, бобові та крупи. Вживати зернові, бобові та крупи потрібно постійно. Однак вони також є джерелами фосфорних сполук, що перешкоджають засвоєнню заліза. Для того щоб уникнути їх впливу на засвоєння заліза, потрібно продукти замочувати або пророщувати перед приготуванням і вживанням.

 Овочі та фрукти. Гранати, морква, яблука та інші фрукти і овочі містять тривалентне залізо, насилу усваиваемое організмом людини.

 М’ясо. Підвищувати гемоглобін найкраще телятиною. Вона віддасть Вашому організму до 22% заліза. Містять його, тільки в меншій кількості, яловичина, свинина і печінку. Краще засвоїться залізо, якщо вживати м’ясо зі свіжими овочами, що містять вітамін С. Також, зросте приблизно вдвічі засвоєння заліза, якщо м’ясо запивати склянкою апельсинового соку.

 Риба. Риба та інші морепродукти дуже багаті на залізо, але людським організмом засвоюється з них тільки 11%.

 Інші продукти. Підняти гемоглобін можна за допомогою фруктози. Продуктом, що містить її, є мед. Також підійдуть для цих цілей чорний шоколад і якісне червоне вино.

 Інші способи підняти гемоглобін. Для приготування їжі необхідно користуватися посудом з чавуну. Є деякі дані, що при кип’ятінні в чавунної посуді в блюді збільшується кількість заліза в рази. Не забувайте про регулярні прогулянках на свіжому повітрі, які покращують апетит і сприяють хорошому всмоктуванню заліза в кров.

 Як бачите, для підтримки оптимального рівня гемоглобіну в крові і щоб уникнути проблем зі здоров’ям потрібно зовсім небагато – правильно скорегувати раціон харчування.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>