Як уникнути ДТП на дорогах (ради водіям) ?

дтпВід машини залежить не мало , а від самого водія ще більше. У першу чергу водій повинен повною мірою , сідаючи за кермо , усвідомлювати свою відповідальність перед пасажирами , учасниками дорожнього руху ( іншими водіями і пішоходами ), ну і думати про себе. Водіння автомобіля вимагає уважності , задовільного фізичного і душевного стану , так як адекватність прийняття рішень і реакція дуже сильно залежать від цього.

Правильна зручна посадка у водійському кріслі , що не допускає невиправданої перезавантаження м’язів , впливає на безпеку , особливо під час тривалих поїздок. Водій , який сидить неправильно , завчасно стомлюється , що негативно позначається на його уважності і реакції. Тіло водія повинно розташовуватися вертикально дорожньої смуги , так як це зменшує навантаження на вестибулярний апарат і дає можливість водієві відмінно бачити панує на дорозі обстановку. Ніколи не потрібно нехтувати ременями безпеки , і це стосується не тільки водія , але і всіх його пасажирів.

На увагу водія негативно впливає музика в авто , адже він може не почути попереджувальні сигнали інших учасників дорожнього руху або шуму поруч автомобіля, що їде . У машині не бажані різкі запахи , адже це може викликати у водія алергічну реакцію або просто прискорити процес втоми .
Будьте уважні !

Поради автолюбителям

Варто враховувати важливе правило кожного водія – руки завжди знаходяться на кермі , хіба що виключенням можуть бути маніпуляції з важелями управління . При цьому можна на час прибрати тільки одну руку. Різко вивернути кермо при екстреній ситуації однієї рукою не вийде . Це правило допоможе пережити ситуацію , коли авто наїде передніми колесами на камінь або схопиться в яму (дороги у нас не подарунок ) або того гірше – несподіваний пробій колеса.

У процесі руху не рекомендується дивитися в одну точку , це стомлює зору водія і позбавляє його можливості контролювати всю дорожню обстановку. Необхідно намагатися контролювати весь простір на дорозі , користуючись дзеркалами і приладової дошкою (часто не варто). Пріоритет , звичайно , залишається за лобовим склом. Потрібно контролювати дотримання безпечної дистанції з їдучими попереду авто .

У сніжну або дощову погоду на дорозі потрібно бути уважним , як ніколи. Гальмівна система і шини на слизькій дорозі вирішують не все , на жаль . Водій зобов’язаний дотримуватися на перехрестях , поворотах підйомах і спусках дистанцію , і дотримуватися адекватних даного моменту бічних інтервалів з іншими учасниками руху , а також контролювати свій швидкісний режим. У момент гальмування і початку руху на слизькому покритті можуть виникати замети , це теж потрібно враховувати і бути готовим. Ситуація така може статися з вашим або чужим автомобілем , а небезпека загальна .

Висока швидкість на слизькій дорозі – фатальна дурість , не забувайте про це , те ж саме стосується і обгону.

Необхідно прогнозувати будь-яку ситуацію на дорозі і вчиться на чужих (у цій ситуації це , як не можна актуально ) помилках.
Досвід , звичайно , зменшує ймовірність водія потрапити в ДТП , як твердить статистика , але не рідко занадто досвідчений водій часто нехтує обережністю , починаючи думати себе асом на дорозі, внаслідок отримує підсумок , гідний осла. Це говорить про те , що досвід без пильності і бажання удосконалювати своє мистецтво водіння – малоцінні . На додачу – ніколи не варто зловживати швидкістю , як би вам цього не хотілося , адже це підвищує нишпорячи попадання в ДТП.
аварійний знак
Весна і осінь – це час , коли в процесі дорожнього руху водіїв підстерігає безліч небезпек на дорозі , які можуть стати причиною аварійних ситуацій. Автолюбитель зобов’язаний бути до них готовим , а автомобіль – повністю технічно адаптований (відповідна гума). Найкраще в такі періоди , щоб автомобіль відпочивав в гаражі , якщо це можливо або хоча б використовувати його рідше.

Категорично не рекомендується в ожеледь , рухаючись по трасі з двостороннім рухом , знаходиться в лівому ряду. Цілком імовірно , що із зустрічної смуги може виринути автомобіль ( при заносі ) і минути лобового зіткнення тоді буде дуже важко , незважаючи навіть на хорошу реакцію. Все це ми ведемо до того , що в лівий ряд без крайньої необхідності краще не лізти. По правді кажучи, і права крайня смуга несе певні небезпеки , пов’язані з несподіваною появою на дорозі пішоходів . У такій ситуації оптимально вибирати для свого пересування середні ряди .

З усього сказаного можна підійти до логічного висновку , що найнебезпечнішими з точки зору аварійності є дороги з двома смугами по одній смузі руху в кожну зі сторін . Тут небезпечніша за все здійснювати обгін , адже потрібно виїжджати в процесі маневру на зустрічну смугу , що вважається одним з найнебезпечніших видів обгону.
Потрапивши в ДТП на дорозі
Перед тим , як приступити до обгону , варто оцінити дистанцію до першого зустрічного автомобіля (враховуючи його швидкість наближення і ваш час на проведення маневру ) . Потрібно попередньо упевнитися , що там ніхто не планує подібне і смуга вільна . Починаючи ж маневр , можна трохи відстати від обганяємо ТЗ , що дасть вам перевагу безпеки розгону на своїй смузі і кращого огляду дороги. При обгоні ваша швидкість повинна перевершує швидкість обганяємо вами ТЗ на 20-35 км / год. Загрожує неприємностями гальмування в процесі обгону , адже недавнє ваше « місце» вже може бути зайняте або за вами ще хтось кинувся на обгін « паровозиком ». У разі , коли немає можливості (навіть з вашим прискоренням ) завершити обгін , а маневр вже розпочато , краще включити лівий поворот і виїхати на узбіччя , а не чекати що це зробить зустрічний транспортний засіб. Це тому , що винні у провокуванні такій ситуації тільки ви , бо не розрахували безпеку свого маневру.

Чи не пов’язаний з виїздом авто на зустрічну обгін приховує небезпеку , якщо хтось одночасно з вами затіє маневр переміщення в інший ряд . У процесі перестроювання ви можете не розминутися (вина лягає на того , хто зліва , хоча буває вже й не важливо).
Необережність на дорозі
Варто бути гранично уважним в моменти перетину неврегульованих перехресть і не сподіватися на надання вам законного переваги в русі. Не варто намагатися проскочити , перед змінює кольору ( миготливий зелений) світлофором. Зупинятися на перехресті необхідно плавно , включаючи стоп- сигнал , як і рушати ( своєчасно ) при включенні належного сигналу.

У разі усвідомлення водієм неминучості ДТП , рекомендується застосовувати певні , направлення на зниження масштабу події екстрені дії. Найнебезпечніше зіткнення – це лобове , а тому краще вибирати менше зло , як говориться. Швидкість в такій ситуації необхідно максимально можливо знизити перед зіткненням . При комплектації авто системою АБС все це виконати на практиці набагато простіше. Доведеться в іншому випадку більше працювати педаллю гальм і кермом. З цій ситуації можна використовувати і ручне гальмо для коригування руху автомобіля , що може на час заблокувати колеса для необхідного вам розвороту . У момент зіткнення краще якомога щільніше притиснутися до сидіння , ліва нога повинна упиратися в підлогу. Руки повинні міцно стискати кермо і злегка бути зігнуті в ліктях.
Потрапив в аварію
Що стосується безпеки водія під час зіткнення , то вітчизняні автомобілі серйозно поступаються іноземним аналогам. Класичні вітчизняні моделі авто рідко коли мають елементи навіть якісної пасивної безпеки , а комплектація відносяться до елементів активної безпеки досить бідна . Кузов в процесі серйозного удару легко деформується і затискає знаходяться в салоні автомобіля людей.

Загалом від міцності , маси і висоти знаходження кузова від дорожнього покриття залежить багато чого , якщо говорити про безпеку водія і пасажирів. У разі зіткнення більш важкого і легкого ТЗ , страждає більше легке . У випадку ще й більш низької посадки другого ТС – збиток буде ще значнішим. З іншого боку, висока посадка знижує стійкість ТЗ під час руху (у процесі зіткнення це проявляється особливо ) .

Раз уже сталося зіткнення , рекомендується не панікувати і зберігати тверезість розуму . Необхідно об’єктивно оцінити сложившеюся обстановку , бути готовим до надання постраждалим першої медичної помочи . Потрібно повідомити про подію відповідним службам , шукати свідків і не втрачати самовладання.
ДТП з іномаркою
Бажаємо тільки приємних , безпечних і благополучних вам автомобільних поїздок !
Аномальный туризм http://xtravels.ru/

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>