Як правильно робити розтяжку

poztagkaДосягнення в спорті немислимі без правильного розтягування м’язів. М’язи, що скоротилися при тренуванні, дуже довго повертаються в свою колишню форму. Для цього може знадобитися кілька днів.

Якщо при виконанні вправ розтяжка не робиться, то людина стає накачаним, але незграбним. При відсутності хорошою розтяжки людина під час падіння може отримати травму. Про те, як потрібно робити розтяжку, повинен знати кожен чоловік.

Правила підготовки та основні поради
Перед тим, як робити розтяжку, потрібно зробити підготовку. Вправи на розтяжку потрібно робити тільки після розігріву м’язів. Можна протягом п’яти – десяти хвилин стрибати через скакалку або ж, побігати підтюпцем. Це тренування додасть зв’язкам еластичності і активізує закінчення нервів у м’язах.

Стрейчінг найкраще починати в проміжку між силовими вправами і кінцем тренування. Потрібно пам’ятати, що силові вправи збільшують м’язовий об’єм і скорочують м’язи. Розтяжка зменшує м’язове скорочення, в результаті чого, зменшується біль. Коли ви робите розтяжку, то дихання приходить в норму, а пульс стає рідше.

Для не надто досвідчених спортсменів правильно проводити статичну розтяжку. Вона робиться повільно. У точці найбільшого напруги потрібно зафіксувати тіло на десять – двадцять хвилин. Не варто дуже захоплюватися таким типом розтяжки, так як під час довгої розтяжки втрачається здатність м’яза до скорочення. І до накопичення енергії руху.

Якщо ви любите теніс, плавання, а також, баскетбол, то ви повинні проводити розтяжку в динаміці. Потрібно в найвищій точці напруги зафіксувати позицію, а потім три рази по двадцять секунд здійснювати пружні руху. Потрібно здійснювати рухи повільно і контролювати напруги в м’язах.

Потрібно робити розтяжку до тих пір, поки ви в м’язах не відчуєте напругу. Ривки в рухах неприпустимі, оскільки це може призвести до болю. Коли ви виконуєте стрейчінг, зосередьтеся на роботі своїх м’язів.

Всі вправи на розтяжку можна включати в щоденні тренування. Можна стрейчінг робити і в обідню перерву, так як він покращує роботу мозку і посилює м’язовий тонус.

Вправа на розтяжку
Потрібно сісти на підлогу, витягнувши ноги і піднявши руки над головою. На видиху до ніг потрібно опустити верхню частину тіла, спина пряма. Груди тягнемо до колін, а тіло фіксуємо на одну хвилину. Після цього, зробивши вдих, повертаємося у вихідне положення.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>