Як непрофесіоналам фотографувати look-і?

16Новомодний термін «look», або ж «лук», як його транслітерують, походить від англійського слова, яке перекладається як «погляд», «вид» або «образ» і зазвичай означає «образ». Відповідно, у множині це звучить як «луки». Однак багатьом використання англіцизмів здається нелогічним при наявності російського аналога, тому часто також використовують слово «образ». Ідея фотографувати власні образи за межами модною і театрального середовища виникла в субкультурі хіпстерів і швидко поширилася, породивши кілька течій:

1. Так званих «модних блогерів» – авторів фотоблогів, основним змістом яких є фотографії блогера в новомодної одязі і які заробляють на цьому, будучи , по суті, альтернативою модним журналам.

2. Співчуваю – тим блогерам, які теж фотографують свої образи в різному одязі, але «луки» не є основним змістом їх блогів.

 3. Альтернативних, які становлять образи не з новомодних речей, а в іншій стилістиці – ретро, наприклад, або відтворюють образи різних персонажів книг, фільмів, казок. Часто «співчуваючі» переходять до табору «модних блогерів» або «модні блогери», зі зміною життєвих пріоритетів, переорієнтуються на інші теми блогінгу. Початківці в цьому хобі іноді засмучуються, коли цілком вдалий образ погано вийшов на фотографіях або був розкритикований в Інтернеті при спробі його показати. Отже, я не буду розповідати, як складаються «луки» по частині підбору одягу та макіяжу, я просто розповім про дрібниці, які допоможуть вдало подати образ на фотографії. По-перше, дуже важливий фотографує.

 Я не пишу «фотограф», тому що ця людина не обов’язково повинен бути професійним фотографом або навіть захоплюються фотографією. Важливо, щоб у вас з ним був спільну мову і вам вдавалося пояснити, на що саме потрібно звертати увагу і як фотографувати, щоб показати те, що потрібно для образу. Також важлива терплячість, адже зазвичай потрібно робити багато фотографій, щоб було з чого вибирати, адже дійсно вдалою зазвичай виходить тільки одна фотографія з десяти. По-друге, освітлення. Для хороших фотоапаратів-зеркалок і умілих фотографів це грає трохи меншу роль. Але для тих, хто знімає на «мильницю» або на телефон, це дуже важливо, так як при неправильному висвітленні кольори можуть передатися неправильно і поправити це буде складніше. Ідеальним варіантом буде розсіяне світло, який буває вдень, коли сонце прикрите хмарами. При різкому ж світлі є ризик отримати Пересвет, а також неприємне вираз обличчя зі мружачи або сльозяться очі-щілинки.

Також можуть вийти гарні фотографії вранці та ввечері або в ясний день в тіні будівлі. По-третє, потрібно підібрати фон і антураж, вони повинні “підтримувати” образ. Дивно виглядають фотографії людей у ділових костюмах в лісі (навіть якщо це цивілізований парк з доріжками, але на фото цього не видно, наприклад), у вечірній сукні в під’їзді хрущовки або в джинсах і светрі на тлі театру. В ідеалі фон повинен поєднуватися за стилем з «цибулею». Але, в принципі, підходить і щось абсолютно нейтральне – просто стіна, підходяща за кольором, без написів, вікон та інших зайвих предметів.

Також важливо не забути прибрати з кадру зайве – небудь немитий стакан на столі, пакет зі сміттям, обгортку з-під морозива під ногами, якщо, звичайно, це не частина антуражу. По-четверте, важливу роль відіграють поза і вираз обличчя. Вони повинні поєднуватися з образом, інакше виходить карикатура. Наприклад, не варто в елегантному образі сидіти, широко розставивши ноги або в невинно-інфантильному робити що викликає вираз обличчя. Це хобі я сприймаю як щось близьке до акторського мистецтва, де потрібно вміти вживатися в образ.

І нарешті, по-п’яте, потрібно заздалегідь продумати і намітити план – що знімати. Зазвичай колаж або пост у блозі з «цибулею» складається з декількох фотографій: фото в повний зріст, портретне фото і кілька фотографій з деталями образу. Приміром, як сумка поєднується з взуттям або, скажімо, фактура светри з шийною прикрасою, адже на фото в повний зріст це може бути непомітно. Загалом, по трудо-і времязатратам таке хобі, якщо підходити до цієї справи серйозно, виходить не особливо легше, скажімо, розведення акваріумних рибок.

Лион Сервис – ремонт квартир и офисов

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>