Виховання без крику

vospitanieЩо таке постійно кричущі на дітей батьки, з приводу і без приводу ? Чи можна таким способом виховувати підростаюче покоління, зміцнювати взаємини і самому залишитися без нервового тику ? Відомі слова Маргарет Тетчер, прем’єр- міністра Великобританії, першою і єдиною жінки на цій посаді, «залізної леді», свідчать: якщо вам доводиться доводити свій авторитет іншим, значить, ви їм не володієте. Тобто коли ви кричите, ви втрачаєте свій авторитет, показуючи свою слабкість.

 Бувають ситуації, коли на дітей і гримнути не завадить, але головне – з якими емоціями ви при цьому кричіть, а також з якої причини. Часто мами втомилися, засмучені або чогось бояться, тому через крик на дитину висловлюють про свої відчуття. Природно, малюк не може зрозуміти, з чого це мама стала кричати на нього, коли він просто намалював на шпалерах або хотів допомогти, але впустив і розвинув вазочку або тарілку. Тим більше дивно виглядає з боку, коли карапузові і двох- трьох років немає, а мама його вичитує : «Ну що мені тепер робити з тобою таким брудним ? Ти знаєш, скільки мені сил варто прати (і т.д.)? » Німа сцена…

Багато хто вже знає, що дівчаток і хлопчиків потрібно виховувати по- різному. Важливо, якщо тато ( або чоловік ) допоможе освоїти хлопчикові основні чоловічі якості ( які формують його як особистість ) : одне з них – вміння контролювати свої почуття. Без цього хлопчик, майбутній чоловік не зможе слідувати дисципліні, і це поставить хрест на його успішності. Навіть близькі будуть ставитися до такого чоловікові поблажливо, не сприймаючи його як лідера. Дівчинку, не розуміє, звідки у неї беруться різні емоції і що з ними робити, куди дівати свій поганий настрій і періоди печалі, крик батьків заганяє в пітьму силенну комплексів і страхів. Крім того що вона і своїх дітей стане таким чином «виховувати», жінка навряд чи зможе накопичувати жіночу енергію і передавати свою любов, підтримати у важку хвилину.

Батьківський крик приводить дітей чи не до впевненості в собі і своїх силах, а, навпаки, до нестійкої психіці, до небажання пізнавати, не боячись, нове і здійснювати навіть звичайні справи. І все ж криком можна справлятися зі своїм поганим настроєм, просто потрібна корекція. Наприклад, дитині варто пояснити, що ви на нього кричите не тому що він поганий, а тому що він вчинив неправильно. Але оскільки ви не змогли стриматися, можна попросити дитину нагадувати вам, що криком проблему не вирішиш : говорити фрази типу « Мамочко, ти кричиш на мене, і мені це неприємно, я знаю, ти мене любиш, давай говорити спокійно ». Ну не таку довгу і складну, але щось підходяще вам точно можна разом придумати. І тоді дитина буде захищена від крику, що не уникаючи конфліктної ситуації, збереже почуття власної гідності (адже жодна дитина не заслуговує такого звернення ). Плюс це зміцнює взаємозв’язок – батьки показують на словах і справі повагу до потреб і почуттів своїх дітей.

Найчастіше кричать мами, тому варто відновлювати материнські сили відомими способами, що підвищують жіночу енергію ( час на себе, масаж, заняття улюбленою справою і т.д.). Обов’язково батькам потрібно включити в своє життя гумор, і коли в черговий раз захочеться гримнути на дитину, прогарчати, як тигр, наприклад, або заговорити дитячими словами – «Ах ти неслухняний конопулькін ! »

Діти відчувають настрій краще за самих дорослих, і коли вам, і правда, не вистачило сил на те, щоб з любов’ю поставитися до поведінки дитини, просто скажіть йому, що ви втомилися, що у вас поганий настрій. Повага до дітей і слова, що йдуть від серця, навіть якщо ви лаєте малюка, доходять швидше і не ранять, немов ножем, ніжну дитячу психіку і ваші сімейні узи. Вам досі хочеться кричати ?..

Сайт о рыбалке. Все самое интересное о рыбной ловле. Только ценные материалы о рыбалке и рыбах.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>