Цистит: симптоми, лікування

zustutЦистит – це запальне захворювання з залученням слизової оболонки сечового міхура. Виникає як у чоловіків, так і у жінок.

Симптоми хвороби вкрай неприємні. Цистит вимагає раннього лікування, бо може перерости в хронічну стадію.

При виникненні перших ознак циститу необхідно звернутися до фахівця. Цистит буває бактеріальний і не інфекційної етіології. Досить часто цією хворобою страждають жінки.

Пов’язано це з анатомією сечової системи жінки: бактерії потрапляють в сечовий міхур через сечівник, а він досить короткий саме у жінок. Якщо при обстеженні у лікаря-уролога виникає підозра на бактеріальну причину виникнення циститу, то лікування буде направлено на запалення і на позбавлення від цієї інфекції сечостатевих шляхів.

Іноді причиною циститу є зниження імунітету. У цьому випадку лікування повинно бути спрямоване на його підняття і включати імуномодулятори і вітаміни.

Основні симптоми. При циститі виникають різкі ріжучі болі внизу живота. Найбільш неприємним моментом є хворобливе сечовипускання, печіння, неприємний запах сечі. Деякі хворі відзначають підвищення температури тіла, нудоту.

Розпізнавання циститу. Лікар-уролог зазвичай пропонує хворому здати аналізи сечі і крові. Вже по них можна визначити яка причина захворювання. Причиною виникнення гострого циститу може бути інфекційний чинник, переохолодження, різні захворювання сечостатевої системи, недотримання особистої гігієни.

Лікування гострого циститу. натяжные потолки шутерсток. Як правило, для лікування циститу лікарем-урологом призначається бактеріальна терапія.

Додатковими методами лікування, крім застосування антибіотиків і бактеріальних засобів, лікар може запропонувати курс фізіотерапії, курс імуномодуляторів. Показана солі дієта з рясним питтям.

При неправильно підібраному лікуванні або несвоєчасному зверненні до лікаря гострий цистит переходить у хронічну стадію. При хронічному циститі симптоми стерті, немає таких різких болів, але страждання від цього не зменшуються. Хронічний цистит дає ускладнення, які вкрай важко лікувати.

При хронічному циститі лікування призначається індивідуально після ретельного обстеження. Модна тенденція лікування народними методами для циститу не підходить. Потрібно при перших ознаках звернутися до фахівця, який діагностує захворювання і призначить правильне лікування.

За його порадою можна доповнити лікування травами і фітопрепаратами. Можливе застосування трав, що володіють сечогінним ефектом: кропиви, ведмежих вушок, ромашки. Але попередня консультація для прийому фітопрепаратів обов’язкове. Будьте здорові!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>