Темний залишок: Проблемна теорія

images (7)Самотнє скупчення темної матерії бентежить одним фактом свого існування, адже, за існуючими теоріями, його взагалі не повинно було б бути.

Хоча природа темної матерії досі покрита мороком, фахівці вважають, що деякі її властивості більш-менш зрозумілі. Так, відомо, що з чотирьох фундаментальних взаємодій, відомих для звичайної матерії, вона вступає лише в гравітаційне. Також вважається, що її скупчення приховують масивні галактики, і багато в чому саме ці скупчення визначають процес їх формування та еволюції. Зв’язок скупчення темної матерії і її галактики так тісна, що навіть за найсуворіших космічних зіткненнях вони залишаються разом.

Однак це подання не надто узгоджується з вивченим нещодавно скупченням темної матерії, розташованим приблизно в 2,4 млрд світлових років від нас. Судячи з усього, цього разу галактики « покинули » свої скупчення. « Такий результат бентежить, – говорить один з авторів дослідження Джеймс Джі ( James Jee ), – Темна матерія поводиться не так, як передбачає теорія, а теорія не може пояснити, що відбувається».

Вперше Джі і його колеги розглядали це скупчення темної матерії (зрозуміло, опосередковано, за його впливу на матерію звичайну, доступну прямим спостереженнями ) в 2008 р., за допомогою орбітального телескопа Hubble, а виявлено воно було роком раніше, хоча тоді ці результати і виглядали не до кінця достовірними. Їх дані викликали неабиякий скепсис у астрономів, деякі визнали їх навіть простими артефактами спостережень.

Лише тепер нове спостереження, вчинене за допомогою того ж Hubble, підтвердило : у районі скупчення галактик Abell 520 ми бачимо самотнє скупчення темної матерії, мабуть, втратило зв’язок з галактикою. І це поставило перед вченими проблему, через яку раніше результати спостережень і викликали стільки скептицизму. Тепер необхідно пояснити, як таке можливо.
Videomore.su

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>