Синє озеро Нельсон. Найчистіше в світі

1-1141Синє Озеро (Rotomairewhenua на мові Маорі) є невеликим прісним озером в Національному парку Озер Нельсона, в Південних Альпах Нової Зеландії. В дослідженні, проведеному в 2011, дослідники Національного Інституту Водного і атмосферних досліджень (NIWA) виявили, що у озера просто екстремальна візуальна ясність до 80 метрів, яку розглядають, майже як “оптично чітку”. Такими характеристиками володіє тільки дистильована вода. Видимість Синього Озера навіть перевершує видимість відомих джерел Вайкоропупу в Золотому затоці, рівну 63 метрам.

Синє Озеро характеризується фіолетово-синіми відтінками, поміченими тільки в самих чітких природних водах. Озеро живиться джерелом із сусіднього льодовикового озера Констанс, але вода проходить через зсувні шари, які формують дамбу між цими двома озерами. Природна дамба відфільтровує майже дає озероди, надаючи озеру найінтенсивніший природний фіолетово-синій колір.

Проживаючий у Нельсоні гідролог NIWA Роб Мерріліс вперше виявив, що Синє Озеро оптично ідеально, досліджуючи походження води, яке виявилося аналогічним з джерелами Вайкоропупу. Він виклав свої підозри водному фахівцеві з оптики NIWA, доктору Робу Девісу-Коллі, який проводив дослідження джерел. Під час попереднього відвідування Синього Озера в березні 2009, ці двоє вчених були здивовані виявивши, що видимість Синього Озера перевищила видимість Вайкоропупу.

Вони ж згодом організовували наукові дослідження озера за участю вченого NIWA Марка Гола, експерта в океанській оптиці. Перші ж наукові досліди встановили, що горизонтальна видимість в озері зазвичай коливається від 70 до 80 метрів.

“Теоретична видимість в дистильованої воді становить приблизно 80 метрів, що доведено в ході вимірювань в лабораторії,” каже доктор Девіс-Коллі. “Таким чином, Синє Озеро близько до оптично чистої воді”.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>