Шоколадна залежність

wokoladna zalejnistНавряд чи хтось може встояти перед спокусою спробувати хоча б маленьку часточку шоколадки. Встояти перед таким ласощами зможе лише людина, що має величезну силу волі.

Однак якщо ви не раз ловили себе на думці, що не можете заснути, не перекусивши шоколадкою, або не випивши чашку гарячого шоколадного напою, ви страждаєте шоколадної залежністю, тому вам просто необхідно зробити рішучі дії, щоб вирішити дану проблему.

Фактори, що провокують шоколадну залежність

Перш за все, шоколадну залежність викликає психологічний фактор. Під час рекламних роликів шоколаду, які досить часто транслюються по телебаченню, у багатьох виникає стійке бажання перекусити шоколадкою. Тим більше, якщо шоколад лежить у вас вдома і думка про це ласощах не дає вам спокою. Однак психологічна залежність – це лише вершина айсберга, а справжні причини шоколадної залежності криються набагато глибше.

Справа все в тому, що основним компонентом будь-якого шоколаду є какао, яке містить речовини, що стимулюють вироблення фенетіламіна – гормону, що викликає відчуття щастя. В результаті проведених досліджень відомим британським психологом Д. Бентон було виявлено, що шоколад є відмінним антідепрісантом і допомагає зупинити і запобігти розвитку депресивних станів.

Ще одним фактором, що сприяє шоколадної залежності, є високий вміст цукру в даному продукті. У ті моменти, коли ми відчуваємо втому і занепад сил, в крові знижується рівень цукру, і наш організм посилає сигнали у вигляді потреби в шоколаді, щоб заповнити відсутню кількість цукру і відновити життєві сили.

Наслідки шоколадної залежності

Існує багато суперечок про шкоду і користь шоколаду. Одні стверджують про унікальні властивості шоколаду, який сприяє схудненню, і навіть пропонують використовувати шоколадну дієту, як один із засобів спрямованих на зниження ваги. Інші ж навпаки, вважають, що шоколад тільки сприяє набору зайвих кілограмів. Однак ясно одне, що шоколад дійсно викликає залежність, і поступово починає заміщати собою більш корисні продукти, які містять в собі не тільки вуглеводи, здатні підняти рівень цукру в крові, але й білки, жири, пектини, кислоти, вітаміни, мінеральні солі і т . д. За рахунок частого вживання шоколаду організм починає страждати від нестачі необхідних речовин, через що порушуються обмінні процеси, починають страждати внутрішні органи і системи, розвиваються різноманітні захворювання. Тому дуже важливо вчасно позбутися шоколадної залежності.

Як позбутися залежності

В першу чергу необхідно щодня знижувати кількість споживаного шоколаду, щоб поступово зменшувати психологічну залежність від цього продукту. А щоб менше хотілося цих ласощів, знайдіть заміну шоколаду. Наприклад, якщо ви відчуваєте втому і вам необхідно відновити життєві сили, їжте інші продукти багаті вуглеводами. Якщо ж ви просто хочете перекусити, в цьому вам допоможуть стакан кефіру, пара яблук або жменю горіхів. Якщо ж ви використовуєте шоколад як ліки від стресу, навчіться отримувати задоволення від інших речей. Сходіть в кіно, відвідайте салон краси, прийміть ванну з розслаблюючими травами і т. д. Адже шоколад – це зовсім не панацея від усіх життєвих негараздів.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>