Що таке веселка?

veselkaНад природою і походженням цього дивного і красивого явища природи людство давно замислювалося. Але що ж таке веселка і звідки вона береться ми вам пояснимо.

Люди пов’язували веселку з безліччю легенд і повір’їв. Так, наприклад, в міфології Стародавньої Греції веселка являє собою дорогу між небом і землею, а по дорозі цієї ходила Ірида, яка була посланницею світу людей і світу богів.

У слов’янській міфології та легендах веселку визначали як небесний чарівний міст між небом і землею, вважали її дорогою для небесних ангелів набирають воду з озер і річок. А воду цю вони в свою чергу заливають у хмари, звідки вона і падає на землю дощем. Китайські мудреці вважали, що веселка – це непорушний союз Землі і Неба, і називали її небесним драконом.

Веселка до того ж зустрічається в різних народних прикметах, які пов’язані з пророкуванням погоди. Якщо на небі видно крута і висока веселка, то це може провіщати хорошу, теплу погоду, а якщо низька і некрута, то погану.

Давайте спробуємо з’ясувати, звідки веселка береться.

Як відомо, веселку можна побачити тільки після дощу або перед ним. І тільки тоді, коли разом з дощем через хмари проникає сонце. Сонячні промені проходять через дощові крапельки, які в свою чергу служать призмою і розщеплюють білий сонячне світло на складові частини – це червоний, жовтий, помаранчевий, зелений, синій, блакитний і фіолетовий кольори. При цьому краплі дощу не однаково відбивають світло, і тому білий світ розпадається на різнобарвну смугу, що називається спектром. Якщо ми подивимося як відбувається заломлення світла, що проходить через призму, то виявимо, що промені різних кольорів з призми виходять під різними кутами.

Таким чином, веселка – великий, вигнутий спектр. Для тих, хто спостерігає веселку на землі вона зазвичай здається дугою – частиною кола. З висоти або літака ми зможемо побачити цілу окружність!

Але ми не завжди можемо побачити веселку, а тільки в тому випадку, коли знаходимося між сонцем, розташованим ззаду, і дощем, який повинен бути перед нами.
Часом можна спостерігати і ще одну, не таку яскраву веселку возі першою. Така веселка називається вторинною, в ній світло відбивається в краплі не один, а два рази. І у вторинній райдуги порядок кольорів зворотний, тобто зовні розташований фіолетовий, а всередині червоний.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>