Що таке страх?

imageБудь живе на Землі людина, безсумнівно, чогось боїться. А що таке страх? Ми постараємося вам це пояснити!

Страх – це емоція. Вона виникає тоді, коли виникає загроза або біологічному, або соціальному існуванню людини.

Страх з’являється, якщо індивід відчуває й усвідомлює, що склалася ситуація, яка його лякає, але ніяк уникнути її він не може. У цьому випадку локальний страх може перерости в генералізований. У своїх незалежних експериментах І. П. Павлов і Дж.Вольпе виявили, що на грунті генералізованого страху відбувається процес придбання особистої нелокалізованной тривожності, і може розвинутися фобія. За Х.Айзенку передумовами для виникнення тривожності можуть служити різні фактори, такі як невротизм або інтроверсія.

Залежно від того, яка загроза і яка її інтенсивність, і специфіка ступінь страху може варіюватися в широкому діапазоні. Це побоювання, боязнь, переляк або вже жах. Якщо індивід не може визначити чи усвідомити повною мірою небезпека, то виникає тривога.

Страх фактично служить попередженням про якусь небезпеку, дозволяє звернути увагу на джерело та спонукає шукати всілякі шляхи, щоб її уникнути. При досягненні сили афекту (панічний страх чи жах), він здатний спровокувати втеча, агресію, заціпеніння.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>