Самооборона. Що вибрати – спортивні або бойові єдиноборства?

19Якщо зі спортивними єдиноборствами все більш-менш ясно, то от з «бойовими» школами все не так однозначно.

Та й зі школами «самооборони», навіть спеціалізованими. Дуже вже багато шкіл бойових мистецтв в своїй рекламі згадують і самооборону. До речі, системи чисто спортивні зазвичай рекламують себе саме як спорт, не згадуючи самооборону. Хоча якраз навички спортивних єдиноборств (мова про контактні видах) з більшою ймовірністю застосовні «на вулиці».

А більш традиційні східні бойові мистецтва … Втім, їх багато. І настільки різних, що не можна нічого сказати «загалом». Тільки по конкретному бойовому мистецтву … і навіть по конкретній школі. Найкраще запитати думку давно займаються. І не одного.
Питання вибору бойового мистецтва початківцям – один з частих на БІ-форумах. Тільки якщо питаєте тих, хто розбирається в питанні – прислухайтеся до їхньої думки! Ми всі упереджені. Але в кожному разі, думка людей досвідчених має більшу вагу, ніж ваше. Не завадить і почитати про зацікавив вас бойовому мистецтві, і попитати думку тренера і займаються в даній секції. Тільки сконцентруйтеся на головному для вас аспекті. Цікавить самооборона – значить, не важливі вам ні старовину, ні краса. Важливо: – наскільки впевнено може бути застосована пропонована техніка; – За який час ви зможете її освоїти. Сайт об индивидуальном строительстве. І не дивіться на тренера, як працює він – як не дивно, це абсолютно не важливо. Він може бути і прекрасним бійцем, і … ніяким.

До речі! Навіть якщо він боєць, зовсім не означає, що бійцем він став, займаючись по даній системі. Багато приходять в технічно складні бойові мистецтва вже досвідченими практиками. Битися вони вміють і можуть собі дозволити вивчати дуже “м’які” бойові мистецтва. Те, що техніка працює у хороших бійців, ще не означає, що їй можна легко опанувати з нуля!

Для вас важливо, як він вчить. Дивіться на учнів. І не тільки на старших. До їх рівня далеко, а для самооборони важлива швидкість навчання. Тому, хто готовий витратити на отримання початкових навичок кілька років, не потрібна самооборона. Немає необхідності! Самообороні так не вчаться. В ідеалі, вже на першому тренуванні ви повинні чомусь навчитися!

За 3-6 місяців потрібно освоїти основи, тобто попросту – навчитися битися. І в цілому виходить: чим жорсткіше манера бою в даному бойовому мистецтві, чим жорсткіше тренінг – тим він ефективніший. Правильний тренінг сам по собі є і психологічною підготовкою. Логіка проста: знаючи, що можете постояти за себе, ви перестаєте боятися отримувати і наносити удари – ставайте впевненіше, відчуваєте менший стрес перед чужою агресією – зростають шанси вирішити справу миром.

Питання в тому, щоб знати свої реальні можливості. Чи не припускати, виходити не з слів інструктора, а з власного досвіду. Хай не вуличного, а тренувального – але тренування по самообороні повинні бути, наскільки можливо, наближені до реальності. Удари потрібно обов’язково ставити, працюючи на повну силу на мішках і лапах. Це травмоопасно … Але інакше ви травмуєтеся, вдаривши в реальному бою. Звикнувши на заняттях захищатися від уповільнених атак, ви дуже здивуєтеся в бою … точніше після, отямившись.

Повільна робота доречна: – при розучуванні нових рухів; – При відпрацюванні травмуючих технік. А удари і захисту від них поступово доводяться до майже повних сили і швидкості. І тут доречний підхід саме спортивних єдиноборств. Дозволяють більш-менш об’єктивно оцінити свої сили.

А їх «обмежений» технічний арсенал можна відпрацювати в повну силу не тільки на снарядах, а й у спарингах! Тобто навчитися дійсно застосовувати його в бою. Нехай і спортивному, але зате там б’ють по-справжньому. І дуже боляче! На тренуваннях має бути складно і важко. Якщо ви новачок, особливо. Іноді щось виходить легко і відразу.

Але в цілому, тренінг по самообороні – це важка праця. А як інакше? Мій наставник говорив: – Щоб уміти плавати, треба плавати. Щоб уміти битися, треба битися! Називаючи речі своїми іменами, постояти за себе означає в тому числі і вміння битися. І це прекрасний метод горезвісної психологічної (та й тактичної) підготовки.

А головне, вміння вести бій і дозволяє адекватно оцінити ваші реальні можливості … Важливо лише зрозуміти, що вміння битися зовсім не означає, що при будь-якій загрозі фізичного зіткнення потрібно лізти в бійку. Потрібно вміти вести бій, потрібно адекватно оцінювати свої можливості …

і діяти по ситуації. Головне, пам’ятати: ваша мета – самооборона, а не героїчна загибель або настільки ж героїчна перемога. А самооборона увазі насамперед забезпечення власної безпеки.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>