Почуття власності

chsЙмовірно, головна проблема прихильності полягає в тому, що закоханому вдається якимось чином себе переконати, ніби йому може належати інша людина, так само, як належать улюблені речі. І переконаність ця може триматися до кінця життя, зіштовхуючи з повторюваними «граблями»: ревнощі, почуття власності, образи. Улюблений для закоханого – це така супер «річ», володіння якої тішить і доставляє незрівнянно пронизливіше, ніж володіння неживим майном.

За останні пару тижнів відразу кілька людей звернулися зі схожою проблемою. Пишу статтю по гарячих слідах.

Почуття власності радує ілюзією володіння і доставляє біль, коли ця ілюзорна радість ставиться під загрозу. Простіше кажучи, закоханого медом не годуй, дай тільки відчути, що ось цей самий класний і безмежно важлива людина – «МІЙ !!!» Закоханий жадає відчути, немов у нього є незламно тверде право на володіння коханою людиною. І силою цієї спраги його уяву при кожній нагоді малює такі міражі, де це право власності підтверджується.

На ділі це здійснюється за допомогою постійних провокацій, перевірок і доказів відповідних почуттів. І всякий раз, коли «почуття» хоч якось, хоча б невловимо, підтверджуються, закоханого охоплює засліплююче радість, викликане ілюзією, що його персональний кодекс щастя з тисячею законів і правил набуває чинності і буде слухняно коханим виконуватися.

По суті, вся сила пристрасної «любові» тримається на простодушної переконаності закоханого, що всі його очікування в щоб те не стало здійсняться і настане всепоглинаюче щастя. Закоханий любить тим сильней, чим більше надій і очікувань примудрився начепити на жертву своїй «любові».

«Любиш – значить, мій», а «раз мій – то повинен» – і далі ненаситний список відмінних обов’язків та, що не мають жодних реальних підстав. Втім, реалістичними підставами можуть бути нерозвинені в нашій країні релігійні звичаї або формальні домовленості, які регламентують кожен очікуваний крок. Але гарантувати стабільних почуттів ці штучні кроки не можуть, тому навіть, коли відносини затиснуті в лещатах жорстких правил, надія закоханого чергується з безнадією.

Напруження любовних пристрастей так великий, а опори для них настільки хиткі, що драматизм суперечать один одному почуттів поперемінно зашкалює до найкритичніших піків, де в голові закоханого безперервно вирішується найголовніше, доленосне питання – буде в його житті щастя чи ні. І вирішується це не одного разу і назавжди, а багаторазово і хаотично. Тривожне, хворобливе щастя то й справа змінюється жахом, де закоханий в залежності від темпераменту практикує або відчай, або істерику.

Така стрімка зміна суперечать один одному декорацій прийдешнього майбутнього – від щастя до жаху і назад, може відбуватися по кілька разів на дню, просто тому, що під ними немає ніякого реального грунту. Як вище вже говорилося, закоханий настільки сильно жадає відчути себе власником, що для провокації почуття власності у своєму розумі використовує всі мислимі приводи – якими б ненадійними вони не були: кожне розташовує слово улюбленого, кожен поворот його голови – немов обіцянку мрії, на яке закоханий наївно і самозабутньо купується.

Парадокс ситуації в тому, що величезна, емоційно насичена ставка робиться на неіснуючу, уявну опору. Самообдурення закоханого не має жодних надійних підстав, тому майже неминуче розсипається на очах, або утримується пропорційно обсягу енергії, якої закачується самообман.

Немає ніякого володіння, є лише його хвороблива, хитка ілюзія – наївне, войовниче почуття власності. Ми не можемо зробити з іншої людини свою власність. Навіть, коли є можливість поставити іншу людину в тотальну залежність від себе, все одно «володіння» не може бути стовідсотково надійним, тому що так влаштована саме життя. Наші тіла не залізні, чи не вічні, в будь-який день може трапитися все, що завгодно. Почуття можуть згаснути, тіло загинути, ситуація вивернутися з ніг на голову. На progressman.ru темі такий наглу непередбачуваності присвячено статтю про легкість буття.

Якби володіння було чимось непорушним, тільки тоді у нього могли б бути безсумнівні підстави і почуття власності виявилося б виправданим. Однак в реальності так не буває. Кожна людина – не статичний, слухняний болванчик, а живе втілення розвивається, спонтанної життя.

І все ж, необов’язково розглядати володіння як ілюзію; хитке, тимчасове, без відчутних, стійких меж і правил – саме в такій формі воно «​​реально». Ми володіємо іншими людьми в дуже умовною і відносною формі.

На словах можна відокремити прив’язаність від почуття власності і сказати, що прихильність – умовно «грунтовна», коли має свої, щодо міцні опори. Якщо, наприклад, з партнером склалися порівняно стабільні відносини і тримаються протягом року, то ймовірність їх продовження на наступний день дійсно дуже висока. Саме тому надійність так важлива для міцних, довірчих відносин, як у коханні, так і в дружбі.

Іншими словами, коли у прихильності є підтверджені часом, передбачувані підстави, вона може бути цілком виправданою і приносити більше радості, ніж якихось проблем. І все ж, навіть найстабільніші відносини може осягнути крах, і чим довше тривала радісна прихильність, тим більша психічне спустошення наздоганяє від втрати.

Але це зовсім не означає, що треба невпинно, напружено тримати руку на пульсі й очікувати від партнера якоїсь каверзи. Скоріше, все це має на увазі, що непорушний душевний спокій не може бути заснований виключно на єдиною зовнішньою стихії. Не всі впирається у відносини. Дружба, робота, захоплення, світогляд, особисті якості та здібності, духовність і самопізнання: чим ближче сфера до самої суті нашого людської істоти, тим міцніше її опори.

Арго: здоровое поколение

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>