Пам”ятати про головне

imagesКоли ми чуємо від декількох близьких про свою неуважності або поганої пам’яті, ми можемо прийняти це як хворобу, почати даремно турбуватися, читати книги по поліпшенню пам’яті або збиратися до лікаря- невропатолога.

Літніх людей пам’ять може підводити в силу віку, але якщо це не носить сталого характеру, прогресуючого з кожним днем, то турбується не про що. Щоб не переживати даремно, давайте подивимося, які прояви забудькуватості є нормою на думку психологів. Жив чоловік розсіяний. На вулиці Басейній. Пам’ятайте маршаковских персонажа ? Розсіяні люди кладуть речі, що не запам’ятовуючи куди, можуть замість грошей дати продавцю чек і т.д.

 Не дарма в багатьох творах вчених зображують теряющими речі і плутає дати і навіть напрямки рейсів, як відомий пан Паганель. Плюс такого прояву – мозок повністю зосереджується на потрібному питанні і не відволікається на дрібниці. «Слабка пам’ять додає нам сил», – це слова драматурга Бертольта Брехта. З часом учні забувають пройдений матеріал, якщо ним не користуються. Це властивість мозку – прибирати непотрібну інформацію і спогади – допомагає отримувати нам нові враження і знання. Мінуси в тому, що ви можете не впізнати на вулиці раз представлених вам людей ( на вечірці, наприклад, в загальних компаніях). «Пам’ять не завжди воскрешає події в належному порядку», – писав автор « Мобі Діка » Герман Мелвілл. Накладення одних подій на інші призводить до випадків плагіату, розповідями історій, в яких перемішані події.

Буває й так, що пам’ять на час « блокується », і людина не може відповісти на найпростіше питання або ніяк не згадає добре відоме йому ім’я. На думку вчених, ця проблема в основному гойдається літніх людей. Людині також можна вселити щось, і він буде щиро вважати, що був, як і інші, у певному місці і робив те-то і те-то. Але навіяна інформація і ваша пам’ять це не те ж саме. Пам’ять може зміщуватися. Наприклад, рекламні трюки дозволяють нам бачити тільки те, що потрібно виробникові. І ми запам’ятовуємо якісь деталі, грунтуючись і на особистих уподобаннях : досвід, переконаннях, знанні і навіть настрої. Якщо ж ви хочете, але не можете щось забути, то знайте, що це теж властивість пам’яті. Наприклад, люди, схильні до депресій, схильні до тривожних спогадів.

Тому намагайтеся переключитися на інші спогади, приємні, а ті, що вам турбують, розглядати з психологом, щоб не заганяти проблеми всередину. Наостанок наведемо слова відомого письменника Еріха Ремарка : «Спогади – ось через що ми старіємо. Секрет вічної юності – в умінні забувати ». Спробуємо залишатися при здоровому розумі і тверезій пам’яті, але… молодими !

Строительство и ремонт

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>