Оль Дойньо Ленгаї – найхолодніший вулкан в світі

1 (9)ОльДойньоьЛенгаї  – діючий вулкан, розташований в Області Аруши, Танзанія. Він велично піднімається від восточноафриканской зони розломів до точки на вищому рівні в 2890 метрів. Місцеві люди Масаї називають його “​​Горою Бога”. Лава з Оль дійних ленгала не схожа на будь-яку іншу лаву на землі. Більшість вулканів виробляє базальтову лаву, але цей вулкан єдиний у світі, який виробляє натрокарбонатную лаву – тип лави, багатої рідкісними корисними копалинами карбонату натрію і калію. Ці корисні копалини досить рідкісні в геології і ще менш поширені на поверхні у вигляді рідини.

Через це незвичайного складу, лава вивергається у відносно низьких температурах – приблизно 500-600 ° C, що є половиною температури типовою базальтової лави, яку Ви бачите на зображеннях извергающихся вулканів.
холодний вулкан.

Ця температура така низька, що лава здається чорної на сонячному світлі, замість того, щоб мати червоне свічення, характерне для більшості лав. Корисні копалини карбонату натрію і калію безводні і реагують дуже швидко, коли вступають в контакт з вологістю в атмосфері. Чорна або темно-коричнева лава і попіл починають бліднути протягом декількох годин після виверження, оскільки корисні копалини поглинають воду. Приблизно після шести місяців лава розкладається до жовтого бурому піску. Получающаяся вулканічна середу дуже відрізняється від будь-якої іншої в світі, унікальна за своєю суттю.

Брак великих кварцових молекул в лаві Оле дійних ленгала надає надзвичайну плинність, роблячи її найменш в’язкою лавою на землі. Низькі температури натрокарбонатов означають, що вони можуть бути вивчені з близької відстані без захисного механізму. Це – один з найбільш інтригуючих геологічних аспектів дійних Ленг. Але це не означає, що Ви можете підходити до потоку близько, тому що можна легко обпекти шкіру. Крім того, будучи незвичайно рідкої, лава може змінити напрямок і поглинути спостерігача в лічені секунди.

Порівняно з іншими руйнівними вулканами Oldoinyo Lengai значно м’який і іноді описується, як “іграшковий вулкан”, тому що маленькі конуси в кратері часто виробляють безпечні мініатюрні виверження і симпатичні невеликі фонтанчики лави. Виверження зазвичай відбуваються у відкритих водоймах лави. Потоки виходять від дір або тріщин всередині, або близько основи конусів.

Ця дивна лава була ідентифікована вперше тільки в 1960-их, бо Оль дійних ленгала важкодоступний і наукові експедиції були надзвичайно рідкісні. Тільки в 1966 два геолога – Дж. Б. Доусон і Г. К. Кларк – зробили першу успішну спробу досягти активного кратера.

Мебель для детской купить в Киеве

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>