Не добровільне рабство

завантаження (3)Тема шкоди куріння та алкоголізму існує майже стільки ж, скільки й саме поняття « палить » та « п’є » людина.

Відомі російські приказки та прислів’я заперечували випивки взагалі, але попереджали, що: « Одна чарка – на здоров’я, інша – на веселощі, третя – на дурниця», «Багато вина пити – біді бути », « Пити до дна – не бачити добра », « Робота денежку копить, хміль денежку топить ». Російська історія знає як періоди тверезості, так і безпробудно нетверезі стану слов’ян.

Відомо, що в дохристиянську епоху прийняття алкоголю усередину було тільки при язичницьких обрядах, тим більше що фортеця хмільного пива і меду була далека від сьогоднішніх спиртних напоїв. До Петра I і куріння не було широко відомо на Русі. З приходом, так званої цивілізації, стали змінюватися не тільки звички людей, але і їх світогляд. І міняти їх стали поступово можновладці, наживаючись на людському бажанні бути щасливим… Навряд чи навіть некурці і малопьющих люди замислюються над тим, наскільки звичка щось робити відрізняється від психологічної залежності. А різниця є!

 Звичку можна подолати зусиллям волі, але зрозуміти коріння психологічної залежності набагато складніше. Тут вже не до сили волі, тут волі просто немає, тим більше сил з цим боротися. Людина відчуває певне задоволення від свого стану. Це не прихильність до « приємному запаху диму » і « смачному шампанському або пива», це замінники моментів щастя під потягування міцних рідини або / затягування тютюновим димом в легені. Зазвичай в більш-менш приємній компанії, де в потрібній кондиції легше спілкуватися, відкривати душу і признаватися в теплому дружньому або любовному почутті. І просто вмовляння, оглушливі розповіді про шкоду для організму та оточуючих алкоголі і нікотині не в змозі назавжди відбити охоту знову потягнутися за своєрідним « щастям». Звичайно, у наш час виникли різні альтернативи шкідливим сигаретам. Наприклад, ось існує цікавий сайт про електронні сигарети.

Суспільство прагне позбавлятися від шкоди завдається нікотином такими лояльними методами. Очі алкоголіка і курця скляні безпосередньо в момент володіння бажаною отрутою. І перша проба пити чи палити є нічим іншим, як бажанням випробувати причетність до світу добра, щастя і задоволення. Тверезій людині часто складно говорити про любов, нас не вчать говорити про почуття. Тому випивши, у людини « розв’язується мова», йому хочеться поговорити по душах, він стає добрішим. Любитель тютюну теж часто курить в компанії. А покурити, коли вип’єш, взагалі миле діло. Виявляється, навіть рідкісне вживання спиртного (раз на три місяці і рідше) також прирівнюється до залежності від спиртного !

 Психологічна залежність небезпечна тим, що це хворобливий стан людина не усвідомлює, ніяк. І лікуватися добровільно він теж не може так раптом, тому що, з його точки зору, він здоровий. Живуть же п’ють люди до глибокої старості без особливих хвороб, і скільки непитущих гине в молодому віці! Так, живуть. Але якої якості їх життя, якщо це можна назвати життям, а не просто існуванням « від пляшки і сигарети до наступної » ? Мебель для дома и офиса. Купить в Киеве. І хто, крім медиків та правоохоронців, знає, скільки людей гине від наслідків дружби з хімічною промисловістю ? Хіба у вашій сім’ї не було таких випадків ? Незважаючи на песимістичність сучасної картини повального пияцтва і куріння, яке починається з перших класів школи ( в деяких і раніше), вихід все ж таки є ─ звернутися до духовної сфери.

Відомі унікальні випадки, коли навіть закінчені наркомани на межі життя і смерті рятувалися від залежності в храмах і монастирях і починали вести інше життя. І в ній було справжнє щастя, чиста і глибока любов. І її було стільки, що вистачало наповнити не лише своє життя сенсом, а й поділитися радістю з іншими. Така ж мета і у того, хто вперше подумав про те, що непогано б спробувати понюхати, як пахне пиво або шампанське. Але чи варто йти свідомо згубної дорогою, в кінці якої глухий кут?

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>