НАСА планує місію по захоплені астероїдів у велику космічну сумку

завантаження (23)НАСА ( Національне управління з повітроплавання і дослідженню космічного простору) випустило нові подробиці про свою пропонованої місії, яка покликана змістити найближчі астероїди подалі від Землі, на інші орбіти. План заснований на комбінації вже запущених перевірених апаратних рішень і передових технологій на стадії розробки. Перший крок – вибір потенційних цілей – буде оброблятися ширококутним інфрачервоним оглядовим дослідником – телескопом WISE. WISE був запущений в 2009 році з дворічною місією для отримання зображення 99 % видимого неба в інфрачервоному діапазоні. Як тільки ця місія була успішно завершена, NASA видало апарату другого чотиримісячне завдання з виявлення та відстеження близьких до Землі об’єктів. Хоча багато хто з них, наприклад, маленькі астероїди, не відображають видимого світла, вони можуть бути виявлені по тепловому випромінюванню.

Челябінський метеорит на початку цього року нагадав про важливість відстеження подібних небесних тіл; об’єкт, який вибухнув в небі над Росією, був занадто малий, щоб бути виявленим за допомогою інших засобів. WISE був в сплячці з моменту завершення другої місії, але перебував у відмінному робочому стані, коли НАСА востаннє контактувало з ним у вересні 2012 року. Якщо все піде за планом, NASA використовуватиме WISE для знаходження астероїдів на відповідній йому орбіті.

Наступний етап місії передбачає запуск безпілотного зонда для перехоплювання цілі і переведення її на іншу позицію – можливо, за допомогою укладення об’єкта в так звану « сумку ». У той час як це може здатися дурним (і вимагають великих зусиль матеріалознавства ), варто пам’ятати, що мова йде про невеликі за розмірами об’єктах. Екіпаж потім буде посланий на капсулі Orion в парі з важким варіантом підйомника системи космічного запуску для отримання зразків астероїда і повернення їх на Землю.

Як захоплення космічних порід допоможе нам дістатися до Марса і захистити Землю

План зазнав критики з боку Конгресу, який передбачувано затвердив бюджет, який забороняє НАСА проведення місій по захопленню астероїдів. Це досить короткозоре рішення з урахуванням загальновизнаною необхідності працювати над планами щодо зміщення астероїдів з небезпечних орбіт. Захоплення і перенесення невеликих брил є єдиним способом дізнатися про системи, необхідних для створення пристроїв зміни орбіт великих астероїдів, і астероїд навіть невеликого розміру може викликати великі руйнування на Землі. Єдиний спосіб дізнатися про те, як потрібно діяти – це почати пробувати.

Багато хто з дрібних астероїдів, які були б потенційними цілями для захоплення, можуть містити мінерали з самих ранніх етапів формування Сонячної системи. Це означає, що вони можуть виявитися корисними для дослідження теорій про те, як утворилися планети і планетоїди. Місія посилить можливості НАСА в плані створення безпілотних зондів і супутників – корисний фактор при дослідженні таких цілей, як Європа чи Титан – і буде служити в якості тесту капсули Orion і SLS.

Одна з дивацтв фінансування космічної діяльності в Америці полягає в тому, що в той час як значна кількість грошей вливається в розвиток наступного покоління космічних кораблів, досі не затверджені місії, куди вони могли б полетіти. Ситуація з фінансуванням МКС після 2020 року є невизначеною, у той час як перший космічний запуск пілотованої системи орієнтовно запланований на 2021. Розширення фінансування може протримати МКС на орбіті до 2028 року, але це вимагало б значної переоцінки зобов’язань, на що Сполучені Штати йти поки не хочуть.

Запуск місії такого роду прямо не вплине на місію на Марс, але вона може послужити тестом для складних систем. Йдеться, наприклад, про розвиток більш тонких і легких сонячних батарей. Це можливість для наукового дослідження їх функціонування, а вартість в $ 1,3 млрд. є відносно невеликий. Втім, враховуючи нинішній політичний клімат, місія захоплення астероїдів може загубитися в космосі.
Сериал сообщество

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>