Марсохід Curiosity повернувся до роботи після падіння напруги

завантаження (24)Американський марсохід Curiosity повернувся до наукової діяльності після падіння напруги. Про це повідомляють представники Лабораторії реактивного руху.

Марсохід Curiosity в поданні художника. Ілюстрація: NASA / JPL – Caltech

Нагадаємо, що 17 листопада група, що працює з Curiosity, виявила зміна напруги між шасі марсохода і 32- вольтової шиною, яка постачає електроенергію для всіх систем ровера. Зокрема, напруга впала на 7 вольт : з 11 до 4. За словами вчених це відхилення допустимо, оскільки система електроживлення була спеціально розроблена з урахуванням подібних стрибків. Однак наукову роботу марсохода призупинили, щоб встановити причину інциденту.

« Ми склали список можливих причин, а потім визначили, які ми могли виключити », сказав Роб Циммерман ( Rob Zimmerman ) інженер- електрик з JPL.

Виявилося, що падіння напруги сталося через коротких замикань в радіоізотопному термоелектричному генераторі. На щастя, це ніяк не вплине на роботу ровера. Крім того, фахівці вже стикалися з такими проблемами і знають шляхи їх вирішення : подібні генератори встановлені і на інших космічних апаратах, наприклад на станції “Кассіні”. У неділю, 23 листопада, фахівці встановили, що напруга повернулося до первісного значення.

ПРОДАЮ М42 CARL ZEISS TESSAR БЕЛОСНЕЖНЫЙ 502.8 С КРАСНОВАТОЙ БУКВОЙ Т.

Таким чином, було прийнято рішення про відновлення наукової діяльності, і після 6 -денної перерви, марсохід Curiosity повернувся до роботи.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>