Малюнок дитини

1(2)Практично всі діти люблять не тільки рухливі ігри, спів, а й малювання – фарбами, олівцями, фломастерами, долоньками на чистих аркушах паперу, продовжуючи творчість на шпалерах, стінах, холодильнику і меблів… Не всі дорослі знають, що малювання не просто приємне заняття для дитини, або дитячі пустощі, а і інформативний матеріал для батьків про внутрішній стан малюка. Досить уважно вдивитися в малюнок, в кольори, які дитина використовував, щоб з’ясувати, які почуття переживає маленький художник, що його хвилює, як йому живеться в сімейній атмосфері.

Пропонуємо вам самим проаналізувати малюнки своїх чад і спробувати себе в ролі психодиагноста. Насамперед не варто забувати про вік дитини: трирічний малює людей без промальованих осіб, лінії криві, кулька з ніжками це і є чоловічок ; чотирирічний вже виводить овали, ручки і ніжки у вигляді паличок. У п’ять років діти вміють чітко промальовувати голову, тулуб з руками і ногами, очі. Школяр не забуває домалювати пальці на руках, рот і ніс.

Семирічні діти люблять зображати зачіски, враховують шию і об’ємні руки – ноги у чоловічка. Тому не варто чіплятися до відсутності деталей до малюка трьох років! Якщо в малюнку вашої дитини домінує темно -синій колір, то це означає, що малюк зосереджений на внутрішніх проблемах, потребує спокою і задоволенні базової потреби – любові. Червоний – підкреслює такі якості дитини, як сила волі, підвищена активність, збудливість і схильність до агресії. Зелений колір говорить про врівноваженість, наполегливості та незалежності дитини, її упертості і прагненні до безпеки. Домінування жовтого кольору підкреслює допитливість і оптимізм. Фіолетовий – значить, малюк схильний до фантазування і зайвої емоційності. Часте використання коричневого і чорного кольорів висловлює негативні емоції дітей, говорить про їх повільності, пригніченості, про потребу в змінах і протестах.

Для батьків важливо і те, в якому настрої малює їх дитина – з задоволенням чи. Якщо ваш малюк першим зображує батька чи матір, саме ця людина є для нього найбільш значущим. Ті члени сім’ї, яких не намалювали, швидше неприємні дитині. Себе він зазвичай малює поряд з тими, до кого живить приємні почуття. Тому окремо від усіх може намалювати себе той маленький чоловік, який серед дорослих відчуває себе ізольовано. Якщо члени сім’ї приблизно однакові за розміром, якщо молодші брати і сестри на малюнку теж дрібніше, значить, в сім’ї все гаразд.

Діти тонко відчувають всі негаразди, які від них ретельно приховують. Тому малюнок можна використовувати як один із засобів перевірки – а чи щасливі всі члени нашої родини.

http://zkonek.kiev.ua/

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>