Льодовикове озеро Йокульсарлон

1 (6)Йокульсарлон – велике льодовикове озеро в південно-східній Ісландії на кордонах Національного парку Ватнайокуль і одна з найвідоміших визначних пам’яток Ісландії. Сформувалося в 1934-1935, озеро з’явилося після того, як льодовик починав відступати від краю Атлантичного океану. Озеро виросло з тих пір в кілька разів, збільшившись в 4 рази з 1970-их. Сьогодні Йокульсарлон знаходиться на відстані в 1.5 кілометра від краю океану і покриває область приблизно 18 кв.км. Воно стало найглибшим озером в Ісландії, з глибиною в 248 метрів, при цьому постійно розширюючи свої межі.

Коли перші поселенці прибули в Ісландію приблизно в 900 році нашої ери, край льодовика був приблизно на 20 кілометрів далі нинішнього північного місцезнаходження. Під час Невеликого Льодовикового періоду між 1600 і 1900 роками, з більш холодними температурами, переважаючими в цих широтах, льодовик виріс приблизно на 1 кілометр від узбережжя. З температурами, що підвищуються між 1920 і 1965, зміни починали відбуватися у зворотний бік. Масив льоду почав відступати всередину країни швидкими темпами, від льодовика стали відколюватися айсберги, дрейфуючи по лагуні до океану.
лагуна льодовиків

Йокульсарлон – найнижча точка в Ісландії, з рівнем на 200 метрів нижче рівня моря. Влітку вона звільняється від льоду і льодовики котяться по каналу в море. Взимку озеро заморожується і блокує айсберги на місці. Величезні шматки льоду, приблизно 30 метрів заввишки, постійно дрейфують тут. Деякі айсберги здаються схожими на скелі, з вулканічним попелом від древніх вивержень, який частково покриває їх.

Лагуна льодовика Йокульсарлон розташована недалеко від ісландської Кільцевої дороги, і автомобілі з туристами, що переміщаються між Хофні і Рейк’явіком, зазвичай зупиняються близько лагуни на спеціальній автостоянці.


смотреть фильмы, качать новинки

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>