Китайський бадмінтон, філософія Тайцзи Байлун Бол

badmintonВсі чудово знають такий вид спорту – бадмінтон. Уявлення про цей вид спорту абсолютно змінив новий вид китайського бадмінтону. Його називають Тайцзи Байлун Бол.

Коли ви вперше дивіться, як люди грають в китайський бадмінтон, здається, що це зовсім не гра, а містифікація. У кожній руці у гравців по ракетки для бадмінтону, а за місце волана – тенісний м’яч.

Це вже міняє в корінь усю виставу про звичайний бадмінтоні який ми з вами знаємо. Спостереження за тим як гравці рухаються при передачах м’яча просто заворожує. Так як гравці не просто намагаються відбити подачі один одного.

Вони виконують різні рухи, прийоми використовуючи обидві ракетки. Тайцзи Байлун Бол, з’явився в Китаї зовсім недавно, всього 20 років тому.

Це було в 1991 році. Творець цього виду спорту був Бай Жун. Він професор, його задумкою було розробити своєрідні вправи з ракеткою і м’ячиком. Причому він це робив для людей з обмеженими в русі можливостями. Як тільки з’явився Тайцзи Байлун бол, то відразу викликав інтерес у всього китайського народу. Тоді Китай зробив цю гру однієї національних видів спорту. Через небагато часу Тайцзи Байлун Бол визнали і в інших країнах. Зараз подивитися як грають в китайський бадмінтон стало можливим і в нашій країні.

Для гри в китайський бадмінтон вам знадобиться тільки пара ракеток і м’ячі – ось власне і все що треба для гри. Але кожен предмет грає свою певну роль. Наприклад ракетки, вони влаштовані зовсім інакше ніж у звичайній бадмінтоні. Вони зроблені так, що м’яч при зіткненні з поверхнею ракетки прилипає до неї.

Особливість в тому, що у ракетки замість струн натягнуті з еластичною гумовою поверхню волосіні, які м’яко пружинять при зіткненні з м’ячем. Обід ракетки зроблений з алюмінію або жорсткого пластика. Довжина цих всього ракеток 53-54см, вони коротші ніж звичайні ракетки для бадмінтону і за вагою легше. Існують ракетки всього трьох видів: для початківців, для досвідчених гравців і для професіоналів. Кожна ракетка дозволяє балансувати складність гри залежно від навичок гравця.

Але не будемо забувати і про м’ячі. Вони теж бувають трьох видів: фетровий, гумовий і шкіряний. Не складно здогадатися, що кожен з них особливий по своєму і дає різні ефект при подачі та прийомі. Але дещо їх об’єднує. Кожен з них наповнений піском. До всього цього можна придбати зручний чохол для ракеток і м’ячиків.

 Філософія Тайцзи Байлун Бол. Навіть у самій назві китайського бадмінтону (Тай Байлун Цзі) вже закладено глибокий філософський значення. У Китаї практично у всьому закладена філософія. Перекладається назва Тайцзи Байлун Бол, як “М’яч білого дракона тайцзи”. Смисли полягає в тому, що рухи гравців повинні бути подібні рухам цього легендарного міфічної істоти. Є й другий сенс назви цієї гри – “М’яч м’якої сили тайцзи”. Так як у грі з’єднуються принципи тайцзи цюань і навик володіння ракеткою.

Від техніки ушу в гру закладена м’якість, цілісність, кругової характер рухів, плавність, причому руху стосуються не тільки рук, а й усього тіла. Руху ушу характерні плавністю, хвилеподібністю і найвищою мірою елегантністю.

Що дуже важливо! Перше: рухи починаються в області живота і переходять по руці через ракетку до м’яча, а від нього, відповідно, через кидок – іншому гравцеві. Друге: Рух м’яча йде по колу, і плавна передача м’яча не повинна натрапити на площину сітки, а повинна продовжити рух вперед, переходячи по колу під зустрічний рух.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>