Кращий спецназ світу: Топ-10

1a (1)У світі збройних сил ніщо не вражає уяву більше, ніж спецназ. Додатково до звичайних збройних сил, у більшості країн є елітна група військ, відповідна більш високого стандарту вимог і навчання. Деякі з цих груп отримали широкий розголос, інші не так відомі і оповиті міфами. Спецназівець може безшумно з’явитися з води, щоб тихо нейтралізувати охоронців, штурмувати літак, щоб врятувати заручників у захопленому торговому центрі, саботувати ворожі мости і дороги, а також виконувати інші найбільш секретні місії у військовому світі. У яких країн кращий спецназ світу? Це важкий і майже безмовний питання, так як будь-який національний спецназ створений для серйозних місій, від протидії тероризму і порятунку заручників, до розвідки і навіть нападу. Однак, можна взяти до уваги минулі операції і репутацію, щоб оцінити, які сили лідирують.

Спецназ GIGN, Франція

Першим у списку знаходиться Група втручання французької жандармерії (скорочено GIGN) з Франції. GIGN, як і більшість загонів європейського спецназу, ведуть свою історію після захоплення заручників на Олімпійських іграх 1972 року в Мюнхені. У Франції роком раніше стався тюремний бунт, в ході якого були взяті і вбиті заручники. Результат цих потрясінь привів до створення сили, яка сьогодні включає приблизно 400 бійців. Спеціалізуючись на порятунок заручників та протидію терористам, GIGN неодноразово демонстрував себе в дії. Минулі операції включали порятунок 30 школярів-заручників в Джібуті, захоплення військових злочинців у Боснії, боротьбу проти сомалійських піратів і, звичайно, драматичне напад і порятунок заручників на борту рейсу 8969 Air France в Марселі в 1994.

Група SSG, Пакистан
У 1956 пакистанська армія створила свій власний спецназ, відомий як Special Services Group (SSG). Ця сила була змодельована на британському SAS і американському спецназі, і її чисельність залишається засекреченою. Відбір до лав спецназу дуже суворий, і тільки 1 з 4 новачків після дев’ятимісячного навчання, бортовий школи, курсів рукопашного бою і виснажливих фізичних вправ потрапляють до лав SSG. SSG навчений для виконання завдань у всілякій середовищі, включаючи гори, пустелю, джунглі і навіть підводний бій. Під час ранньої холодної війни сили SSG, навчалися і діяли разом з американським спецназом. Деякі бійці пройшли практику в Афганістані, воюючи з моджахедами проти Рад в 1980-х. Індія стверджує, що сили SSG часто атакували її солдатів у прикордонних районах між цими двома країнами. Пізніше, SSG зосередилися на місцевих антитерористичних операціях, беручи участь у багатьох успішних операціях.

 Саєрет Маткал, Ізраїль

Це ізраїльське відділення спецназу зосереджено на розвідці, антитероризму і порятунок заручників за межами Ізраїлю. Саєрет Маткал був створений в 1957, щоб заповнити порожнечу в спецназі Ізраїлю і складений з кандидатів, відібраних за високим фізичним та інтелектуальним особливостям. Кандидати проходять вісімнадцять місяців навчання, включаючи основну школу піхоти, школу парашутистів, контртерористичний навчання і розвідку. Сила взяла участь у багатьох великомасштабних операціях з 1960-х. Найвідоміша з них – Операція Ентеббе / Удар блискавки, що прославила Саєрет Маткал на весь світ. Операція почалася після того, як кілька палестинських терористів взяли заручників на борту авіалайнера. Багато заручники були відпущені, але більше 100 осіб (головним чином ізраїльські та єврейські заручники) були затримані в будівлі терміналу аеропорту. Група з приблизно 100 ізраїльських командос, включаючи сили спецназу Саєрет Маткал напали на позицію, убивши терористів і звільнивши всіх заручників.

EKO-Cobra, спецназ Австрії

У 1972 році, в результаті нападу на ізраїльських спортсменів під час Олімпійських ігор у Мюнхені, Австрія створила загін Cobra-Einsatzkommando, призначений для антитерористичних операцій. Загін був створений з 450 чоловіків, які служили в австрійській федеральній Поліції. Навчання в EKO-Cobra схоже з програмами інших загонів, і включає кілька місяців спеціалізованих курсів з міткою стрільби, вивчення мов, рукопашному бою і тактичного навчання з ведення бою. Усі кандидати проходять психологічне і фізичне тестування. Під час навчання бійці спецназу вивчають вибухові речовини, підводне плавання і стрілянину з укриття. У той час, як у EKO-кобри не було таких видатних операцій, як у Sayeret Matkal, вони успішно звільнили заручників у в’язниці Граца в 1996, і є єдиною контртерористичної командою, що запобігли викрадення літака посеред рейсу. У цьому випадку, в 1996, чотири бійці Кобри були на рейсі, коли нальотчик зажадав відхилення курсу літака. Само собою зрозуміло, нальотчик вибрав найгірший рейс для такого кроку, і був тут же нейтралізований спецназівцями.

 Дельта-форс, США

Повне ім’я цієї групи – 1-й оперативний загін спеціального призначення «Дельта». На додаток до контртерористичної операції, Дельта може також брати участь в порятунку заручників, атаках, розвідці і менш таємних операціях по прямому впливу. Група була сформована в 1977 в результаті зростаючого числа терористичних операцій. Вона створювалася в основному із солдатів, що служили в американському спецназі, зелені берети, або рейнджери. Потенційні кандидати повинні бути чоловічої статі, віком від 21 року, показати високі результати тестів і бути добре підготовленими фізично і морально. Ряд виснажливих фізичних і розумових тестів дозволяє відразу ж позбутися найбільш слабких. За підсумками тестування менше 1 претендента з 10 допускають до інтенсивних 6-місячним навчальних курсів. Операції Дельта-Форс покриті таємницею, але ви можете бути впевнені, що вони знаходяться в авангарді будь проводиться США операції.

 Спецназ JTF2, Канада

Створений у 1993 році і розширений до декількох сотень бійців після терористичних атак 11-го вересня 2001, канадський спецназ JTF2 є елітною групою з протидії тероризму та проведення спеціальних операцій. Складений з військовослужбовців Канадських збройних сил, JTF2 виконує широкий діапазон операцій. Вони неодноразово супроводжували VIP персон і забезпечували безпеку на таких заходах, як Олімпійські ігри Зими 2010 року. Більш таємно вони працювали в багатьох світових гарячих точках, рятуючи заручників в Іраку, або вистежуючи сербських снайперів у Боснії. Їх присутність в Афганістані в основному засекречено, але відомо, що деякі сили все таки були задіяні в окремих операціях. Їхні дії були настільки секретними, що навіть канадський прем’єр-міністр не знав, що Спецназ JTF2 притягувався до Афганістану протягом перших років.

Спецназ Альфа, Росія
Елітний підрозділ російського спецназу – група Альфа була заснована в середині 1970-х і прославилася під час вторгнення в Афганістан, під час якого бійці Альфи штурмували Президентський палац у Кабулі, убивши всіх присутніх в будівлі. У 1985 група була послана в Бейрут, щоб спробувати врятувати чотирьох радянських дипломатів. З чуток, коли дипломати були вбиті, бійці альфи вистежили родичів загарбників і повернули їх сім’ям практично по шматочках, щоб послати повідомлення потенційним терористам. Усередині країни Альфа була залучена в більшість основних антитерористичних операцій, як облога театру Норд-Ост в 2002 і захоплення школи Беслана в 2004. Обидві події продемонстрували досить жорстоку природу російського спецназу, оскільки сотні заручників загинули в ході операції.

 Шайетет 13, Ізраїль

Ще одна ізраїльська група спецназу, Шайетет 13 пов’язана з ізраїльським військово-морським флотом. Створена в 1948, ця сила взяла участь у всіх основних ізраїльських військових операціях, від порятунку заручників і протидії тероризму до збору інформації та стеженні. Курс навчання займає 20 місяців і піддає кандидатів найбільш напруженим психологічним і фізичним тестам ще до початку спеціалізованого навчання. Бійці спецназу вивчають всі види бою, стрибки з парашутом, підводне плавання і багато іншого. У відповідальності Шайетет 13 знаходиться також захоплення озброєння, що прямує в сектор Газа. Їх найвідоміша операція відбулася після Олімпійських ігор 1972 року в Мюнхені, коли спецназівці вистежили і усунули відповідальних за напад на ізраїльських спортсменів.

 Морські Котики, США

Морські Котики (Navy SEALs) – американська група спецназу, створена в 1962. Ця група за роки свого існування досягла буквально міфічного статусу. Частково, завдяки операції Спис Нептуна – місії, в якій спецназівці вирушили в Абботтабад у травні 2011 і вбили Осаму бін Ладена, лідера Аль-Каїди. Це елітна фізична і розумова сила, куди відбираються тільки кращі з кращих. Навчання займає рік, і більшість претендентів не можуть навіть пройти фізичний тест на кваліфікацію, що включає плавання, віджимання в упорі, присідання і біг. Але якщо здаєте ці дуже жорсткі нормативи, то проходите на загальне навчання. Пройшовши навчання ви йдете далі, отримуючи кваліфікацію Морського Котика, і тільки після цього вам відчиняються двері до спеціалізованого навчання. Все це гарантує, що бійці спецназу фізично і подумки сильні і здатні до виконання найважчих операцій у будь-яких точках світу.

Спецназ SAS, Великобританія
Який може бути група спецназу, що перевершує легендарних морських котиків? Це спецназ SAS – Британська служба спеціального призначення, створена в 1941 для роботи в тилу німецьких та італійських військ і підтримки руху Опору проти окупаційних сил. Фізичні вимоги до кандидатів дуже суворі і вимагають великої витримки. Кульмінацією тестування є 40-мильний марш з повною амуніції, який необхідно пройти за 20 годин. Кандидати повинні бути здатні пропливати дві милі за півтори години і пробігати чотири милі за 30 хвилин. Після цього їх закидають в джунглі, щоб вивчати виживання і отримувати навігаційні навички, після яких проходиться практика виживання. Завершальне випробування – 36-годинна сесія допиту в спробі зламати волю кандидата. І тільки після цього кандидат буде допущений до подальшого навчання. Бійці спецназу SAS проходять курси з безпеки в МІ5 і МІ6, навчаючись розвідувальній службі та операціями контррозвідки. Британський спецназ походить на суміш Морських котиків і Джеймса Бонда в одному флаконі.

Как ухаживать за пробковыми полами

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>