Кольори в психології

images (22)Якщо ви повноцінно розрізняєте кольори, сміливо можете скористатися послугами цветопсихологии. Як відомо, різним ступенем дальтонізму (наприклад, нерозрізнення червоного, синього або / і жовтого (рідше повною відсутністю кольорового зору ) страждають приблизно до 8% чоловіків і менше 0,5 % жінок на планеті. Всім іншим значно пощастило насолоджуватися кольоровою гамою. В Японії, наприклад, назвам кольорів і півтонів приділяють велику увагу. Один з них назвали ім’ям Рикю ─ людини, що створила новий вид чайної церемонії.

Людина споконвіку прагне підпорядкувати собі дари природи ─ землю, воду, вогонь і повітря. Колір став співвідноситися з сезонами ( згідно тибетцям важливу роль відіграє колір місяця : взимку ─ білий, навесні ─ червоний, влітку ─ золотистий, восени ─ темно -зелений), природними явищами, часом доби і навіть частинами тіла. Молода наука цветопсихологии зобов’язана своїй появі доктору Марку Люшеру, який наприкінці сорокових років минулого сторіччя розробив психологічний колірний тест на основі суб’єктивного сприйняття кольору. тест являє собою ранжування квітів випробуваним на основі особистих симпатій і антипатій, без урахування моди, загальноприйнятих смаків. По закінченні тесту людині повідомляють, як можна уникнути психологічного стресу і симптомів, до яких він приводить.

Ще французький поет Артюр Рембо офарблював голосні в кольори, композитор Римський- Корсаков бачив колірні музичні тональності, а композитор Олександр Скрябін ─ колір музичних нот. Якщо запитати вас, з яким кольором асоціюються букви або цифри, напевно і у вас відразу чи поступово виникнуть образи. Переважні для душевного спокою будинку або для працездатності в офісних приміщеннях кольору радять і майстри фен -шуй, і декоратори приміщень. Приміром, з обережністю потрібно використовувати червоний колір, так як його перенасичення може викликати агресію чи почуття небезпеки ; так само і з білим кольором, який при всій своїй особливості зорово розширювати простір чинить тиск на психіку і призводить до депресій. Психологи визначають настрій і схильності людини і по одягу, і по автомобілю, астрологи ж називають колірні переваги навіть Знаками Зодіаку. Загалом, куди не глянь ─ всюди тести і висновки. Людське око обмежений у сприйнятті кольору. Люди не бачать тих відтінків коричневого, які бачить коня, і відтінків білого, различающих білим ведмедем, ─ у нас немає в цьому необхідності, і природа наділила різних істот чи то особливим зором, чи то особливим сприйняттям дійсності.

 Ось коротко характеристика кольори: червоний асоціюється з любов’ю, красою ( красна дівиця ─ значить красива ), пристрастю, царствені, агресією та ін Червоний колір воліють люди життєрадісні, емоційні, рішучі, мужні. Це колір планети Марс, отже, войовничість, щирість намірів і жага пригод притаманні характеру любителя червоного. Якщо вам потрібна рішучість, оточіть себе червоними речами, і всі проблеми вам здадуться легко вирішити. Синій колір пов’язують з таємничість, спокоєм, стабільністю, глибиною. Синій споріднений чорному кольору, і глибокий відтінок індиго здатний ввести в депресію, а блакитний, навпаки, колір безпечності, надії. Любителі синього відчувають потребу в самоті, спокої, самопожертві. Якщо ви схильні до частих змін настрою або хвороб, цей колір врівноважить нервову систему і подарує силу. Планета цього кольору Венера, і раніше в блакитний і синій одягаються Не хлопчиків, а дівчаток. Це на замітку молодим батькам. Жовтий колір є доповненням до синього, може бути, тому заробив собі протилежні значення : життя і смерті за китайськими уявленнями, радості і веселощів, і поруч розлуки, обману і хвороб. Тим, хто любить жовтий, властива частка авантюризму, це відкриті і життєлюбні люди. Жовтий здатний підвищити самооцінку, а також боротися із зайвою вагою. Зелений складається з синього і жовтого кольорів, тому поєднує в собі якості, властиві обом. Це символ нового, свіжості, юності, успіху, дозволеності. Але його називають і нерухомим

. Тільки зелений колір має назву вічнозелений ─ як символ стабільності ( може, не дарма гроші друкують у такому кольорі ?). Колір сприяє працездатності ( з’являється не швидко), тому в спальні небажаний. У зеленому куточку швидко відновлюється нервова система. Вибравши вподобаний відтінок: салатовий, бірюзовий, оливковий або інший, знайте, що чим колір темніше, тим сильніше він пригнічує вплив на психіку.

Білий, з одного боку, колір чистоти ( снігу, лікарень), невинності ( наречених ), чесноти ( святих). Але й холодності (немов айсберг ), так як він поглинає всі кольори. До речі, білий вдома краще використовувати у поєднанні з іншими квітами, так як при він здатний не тільки вирівнювати настрій, але і викликати почуття страху. Напевно, тому алхіміки сумували під білий колір, а більшість сучасників відчуває негативне відчуття до лікарням та лікарям. У Китаї та Африці, а також у стародавніх слов’ян, це колір жалоби. Тепер же слов’янські народи вважають білий колір свята і радості. Чорний в Японії колір радості, у західної культури це колір жалоби, скорботи, печалі. Чорний уособлює таємничість, нічну темряву, гріх і каяття. Цей колір поглинає інші і наділений певною містичною силою ( чорні діри, чорна магія та ін.) Володарі з чорними очима вважаються заздрісними. Але більшою мірою це забобони. Без чорного не було б високої моди, контрасту і зорової стрункості фігури, а це вже вселяє радість у серця багатьох жінок !

Так звані проміжні кольори складаються з двох основних, так що вбирають у себе риси двох : помаранчевий ─ між червоним і жовтим, рожевий ─ між червоним і білим… цветопсихологии створена для поліпшення життя людини, що живе в постійних стресах і прагне знайти точку опори. І найвірніший шлях ─ знайти її в собі, власними силами відновити рівновагу і гармонію у своєму житті. І, озирнувшись на вчорашні проблеми, із задоволенням зафарбувати їх, наприклад, помаранчевою фарбою ─ або такий, як ваш внутрішній світ в цей момент.

Продукция для домашних животных Фирмы “8 in 1″

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>