Їжа в радість

edaВже багато хто знає, що стрес або депресію не варто заїдати, що не людина створений для їжі, а навпаки. Але що робити, коли і тривоги – то особливо немає, але є звірячий апетит ? Як утриматися від неконтрольованого поглинання їжі ? Просто необхідно визнати, що стреси і занепокоєння – невід’ємна частина нашого життя.

Що відчувати негативні емоції і можна, і потрібно (головне вміти це робити правильно). І коли ми навчимося розуміти, що саме ми відчуваємо, стане зрозуміліше, і що з цим робити. Неможливо вирішити проблему, якщо не визнати її як факт. Далі потрібно простежити, коли ми приймаємо їжу. Для цього варто тиждень-два позапісивать в блокнотик, в який час що саме і де ви їли на сніданок, обід і вечерю, в тому числі і те, що по дорозі, наприклад, згризли штук п’ять льодяників. Паралельно потрібно вести щоденник, записуючи всі події, бажано відзначати до 10 почуттів та емоцій, які ви відчували протягом дня і під час подій.

 Дивимося на зв’язок з’їденого з пережитим. Легко сплутати голод фізіологічний з психологічним, якщо харчуватися до різний час де доведеться, а свої потреби заштовхувати всередину, відклавши «розбір польотів» до кращих часів. Давайте подивимося за собою : чи завжди виникає дуже сильне бажання з’їсти що-небудь смачне, коли ми хвилюємося або знаходимося в стані стресу ? Існує також емоційний голод, який зникає раптово або іноді відразу після їжі. « Заїдаючи » емоції, людина продовжує їсти, навіть якщо вже не голодний, а потім відчуває почуття провини за з’їдене. Особливо тягне в цей час на продукти, що підвищують вміст цукру в крові. Їжею ми відволікаємося від прояву гніву, образи, страху на приємне почуття ситості.

Пам’ятаєте в дитинстві : «Не плач, ось тобі цукерка ! », «Якщо будеш себе погано вести, не куплю тобі морозиво! » ? Такі звички висловлювати свою любов за допомогою їжі залишаються у багатьох дорослих. Як же допомогти собі, якщо ви остаточно вирішили не заїдати їжею негатив ? Насамперед взяти відповідальність за свій стан, слухати сигнали тіла – не їсти до стану фізіологічного голоду. При психологічному ви весь час будете думати тільки про їжу. Постарайтеся приймати їжу в один і той же час ( забудьте про перекуси на ходу або між прийомами їжі), не поспішаючи, не переїду. Не ходіть в магазин голодними і пробуйте переходити на здорову рослинну їжу, виключіть фаст -фуд і « важку» у невідповідний час (хліб, бобові й каші на ніч, наприклад).

Не тікайте від реальності, зупиніться і запитайте себе: «Що зараз відбулося, що вивело мене зі стану рівноваги, що я пережила : гнів, смуток, неспокій, неприязнь ? » Вчіться переживати сильні почуття і потім відпускати їх. Для багатьох їжа є єдиним задоволенням в житті, і це звучить дивно для інших. Адже є так багато справжніх радостей, які ви можете собі дозволити прямо зараз, зачинивши дверцята холодильника.

Videomore.su

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>