Фітнес допомагає жінкам від депресії

Фітнес допомагає жінкам від депресіїЩоденна інтенсивна фізична активність у жінок в середньому в два рази менше, ніж у чоловіків. На думку американських фахівців з університету Орегана, це підвищує ризик розвитку депресії і різних захворювань у представниць прекрасної статі. Учені вивчили дані більше 1 тис. чоловіків і жінок. Виявилося, що в середньому жінки на інтенсивні фізичні навантаження затрачають 18 хвилин в день, у чоловіків цей показник склав 30 хвилин.

Фізична активність робить корисний вплив на здоров’я представників обох статей, але у жінок вона впливає ще й на психологічний стан, з’ясували дослідники.

Фахівці встановили, що для жінок інтенсивне навантаження, рівна 18 хвилинам в день, недостатня. Якщо жінки мали навантаження нарівні з чоловіком (30 хвилин в день), то у них фіксували зменшення ризику розвитку діабету другого типу, ішемічної хвороби, а також депресії. Вчені рекомендують жінкам більше рухатися, щоб їх фізичне і психічне здоров’я було в нормі.

Раніше повідомлялося, що навіть після 50 років фізичні вправи продовжують життя. Учені провели дослідження, в якому взяли участь більше 2200 чоловіків у віці 50 років. Фахівці виявили, що люди, які збільшили рівень фізичної активності у віці від 50 до 60 років, жили приблизно стільки ж, скільки ті, хто займався регулярно спортом з середнього віку. Експерти в області охорони здоров’я вважають, що ніколи не пізно починати робити фізичні вправи і підвищувати фізичну активність.

Фахівці опитали учасників дослідження про рівень їх фізичної активності на початку дослідження, в той час учасникам експерименту було приблизно 50 років. Чоловіків розділили на три групи: з високим рівнем активності, з помірним і з сидячим способом життя.

У групу з високим рівнем фізичної активності увійшли чоловіки, які приділяли фізичним вправам як мінімум три години на тиждень. Помірним навантаженням вважалося кілька годин пішої прогулянки або їзди на велосипеді. Люди з сидячим способом життя проводили весь вільний час перед телевізором.

Через 10 років, коли учасники досягли 60-річного віку, вчені оцінили те, як спосіб життя позначився на тривалості життя піддослідних. Виявилося, що чоловіки з високою фізичною активністю жили в 2,3 рази довше, ніж учасники, що ведуть сидячий спосіб життя, і в 1,1 разів довше в порівнянні з випробуваними з середніми фізичними навантаженнями. Такі чинники, як куріння, алкоголь і зайва вага були взяті до уваги.

Цікавим фактом для вчених стало те, що у чоловіків, які вели сидячий спосіб життя або отримували середньої інтенсивності навантаження, була така ж тривалість життя, як і в учасників з високим навантаженням, якщо перші починали інтенсивно займатися у віці від 50 до 60 років.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>