Емоційна близькість у парі

15Справжні стосунки складно уявити без емоційної близькості. Саме цей компонент допомагає вам двом залишатися разом. Давай подивимося, що за ним стоїть і як не втратити ту зв’язок, що є між вами.
Теги: Взаємовідносини
Що таке емоційна близькість? Якщо коротко – взаємна доступність. Хочеш співчуття, хлопець? Ось мої розкриті обійми, я вся увага. Мені самій необхідно виговоритися – і я впевнена, що ти мене вислухаєш, не засудив і не процідила крізь зуби «знайшла проблему».

«У зрілої емоційної близькості багато складових, – говорить психолог Ірина Івашина. – Повага до цінностей партнера і прагнення зробити їх спільними. Бажання піклуватися один про одного. Рух назустріч без нав’язаних очікувань і маніпуляцій. Прийняття наявних у вас відмінностей. Готовність ділитися як приємними, так і неприємними переживаннями і так далі ».

А ось нездатність ділитися думками і почуттями – вірна ознака того, що з близькістю в парі не все гаразд. «Це може бути пов’язано з психологічними особливостями або проблемами одного з партнерів, – каже наш експерт, – наприклад, його замкнутістю, низькою самооцінкою, страхом відкидання -« якщо інший впізнає мене справжнього, точно засудить, злякається, кине ». Ще одна можлива причина – невдалий досвід попередніх стосунків. Ти відкрився, а тебе – по живому. Дуже боляче, і повторювати не хочеться.

Емоційна близькість – це назавжди?
Закохані переживають ейфорію, розчиняючись один в одному. Які відмінності? Ми одне ціле, я – це ти, ти – це я. «Відкриття, що відмінності все-таки є, – серйозний стрес, – продовжує Ірина Івашина. – У цей момент легко розлучитися – захват пройшов, збудження знизилося, а стійкої прихильності ще немає. Постає питання – навіщо бути разом? ». Але таке питання ставлять собі і пари з тривалими стійкими відносинами. У їхньому випадку це дзвіночок – насувається криза. Познакомиться с девушкой можно на сайте duo.in.ua Хороша новина – без криз неможливо розвиток. Новина гірше: щоб емоційна близькість пережила епоху змін, потрібно докладати зусилля.

«Відчуття невизначеності активує нашу потребу в прихильності, – говорить психолог. – Важливо знати – ти не один. І якщо партнер в такі моменти виявляється недоступним фізично або емоційно, це серйозний удар по відносинам ».

Який не отримав підтримки людина відчуває гнів, протестує, в розпачі «чіпляється» за свою половину, впадає в тугу – і кульмінацією процесу стає відчуження. Але це поганий сценарій. У надійних відносинах протест приймається другою стороною, і тоді з’являється шанс полагодити все, що зламалося. Правда, діяти потрібно разом. Це парне катання, розумієш?

Вороги емоційної близькості:
сварки, образи, агресивні випади в сторону / з боку партнера;
прагнення уникати нового (у нашому випадку – відкриття ваших розходжень) і штучно підкреслювати подібності;
помилкове згоду уникнення конфліктів, заміна близькості «хорошою міною при поганій грі»;
сприйняття іншої продовженням самого себе;
жорстке відстоювання особистих кордонів;
приписування іншому власних думок і почуттів (як правило, в собі ми їх категорично відкидаємо);
страх ризикувати, безоцінне прийняття чужих установок і думок;
уникнення прямої взаємодії, обговорення неприємних тем, придушення спонтанних реакцій.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>