Егюій-дю-Міді. Напівденна голка Монблану

1 (10)Егюій-дю-Міді – гора 3,842 метра заввишки в Монбланском гірському масиві у французьких Альпах. Ім’я “Aiguille du Midi” перекладається буквально, як “Голка Півдня”. Гора отримує своє ім’я від факту, що вона знаходиться на півдні, коли проглядається від церкви в Шамоні. Канатна дорога веде до майданчика на самому вищому рівні, де є оглядовий платформа, кафе і магазин подарунків. Канатна дорога була створена в 1955 і тримала титул найвищої канатної дороги в світі приблизно два десятиліття. Зараз вона все ще тримає запис, як найвища вертикальна канатна дорога у світі, з підйомом від 1,035 м до 3842 м.

Підйом на Егюій-дю-Міді вперше був продуманий двома швейцарськими інженерами в 1905. Їх план полягав у тому, щоб з’єднати село Ліс Пелерінс з точкою на вищому рівні гори. магазин на диване. Проект зіткнувся з технічними проблемами і був зупинений. Чотири роки по тому французька компанія Funicular Railways зробила нову спробу і перша секція Les Pelerins – La Para була відкрита в 1924.
Егюй-дю-міді

Друга секція La Para – Les Glaciers була завершена три роки по тому. На той момент це була найвища канатна дорога у світі. З початком Другої світової війни та відкриттям канатної дороги Planpraz – Brevent, зменшилася популярність Егюій-дю-Міді, і вона була закрита в 1951. Італійський інженер граф Діно Лора Тотіно був покликаний, щоб відновити і розширити канатну дорогу. Минуло чотири роки, була проведена велика важка робота, і нова канатна дорога Aiguille du Midi була нарешті завершена. У 1991 вона була повністю відремонтована. І донині цей проект знаходиться в десятці найстрашніших канатних доріг світу.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>