Деттіфосс – найпотужніший водоспад Європи

1 (5)Водоспад Деттіфосс знаходиться в Національному парку Ватнаёкюдль в Північно-східній Ісландії і вважається найпотужнішим водоспадом в Європі. Це також найбільший водоспад в Європі з точки зору обсягу води, маючи середній потік в 193 кубічних метрів в секунду. Його обсяг часто збільшується, особливо коли погода або вулканічна активність впливають на танення однойменного льодовика. Водоспад так сильний, що він змушує навколишні породи вібрувати, що легко відчувається, коли стоїш поруч.

Водоспад Деттіфосс розташований на річці Фьеллум, яка витікає з льодовика Ватнаёкюдль і збирає воду з великої площі в Північно-східній Ісландії. Потік води в 100 метрів шириною падає на 45 метрів вниз до каньйону.

Так як він частково проходить під землею в каньйоні, Деттіфосс оточений кручами з обох сторін. Річкова вода майже завжди темна з осадом, в контрасті з білими бризками і піною. Під час паводків річка і водоспад виглядають фактично чорними.

Могутній Деттіфосс супроводжується двома іншими великими водоспадами. Селфосс – кілька кілометрів на південь, і Хафрагілсфосс – кілька кілометрів на північ. Можна досягти водоспадів від обох берегів льодовикової ріки Джокалса, але потрібно бути обережним при перетині складній місцевості. На західному березі немає ніякої інфраструктури, і спостереженню за водоспадом перешкоджають бризки. На східному березі є інформаційна панель, сохраняемая штатом Національного парку Ватнаёкюдль, і хороша доріжка до кращих точкам для спостереження.

Вы ищите бесплатное онлайн казино ? тогда вы попали по адресу. У нас на сайте вы сможете найти подходящую игру в кротчайшие сроки.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>