Чому людина гикає?

1Напевно кожен з вас колись гикав, і, намагаючись позбавиться від цієї недуги, запитував себе – “Чому я ікаю? І як це припинити? “. Давайте ми пояснимо.

Справа в тому, що в кожній людині присутній так званий блукаючий нерв, здатний зв’язувати нашу центральну нервову систему з внутрішніми органами. Нерв направляється з грудної клітини в черевну порожнину, прилягаючи при цьому до стравоходу. Разом з стравоходом блукаючий нерв перетинає невеликий отвір в діафрагму, зване перегородкою. Перегородка складається з сухожиль і м’язів і її функція – поділ черевної та грудної порожнини. Якраз цей вузький прохід в діафрагму прийнято вважати центром, де з’являється гикавка. Таким чином, гикавка, ні що інше, як скорочення діафрагми, яке відбувається за рахунок пульсації діафрагмального нерва при пошкодженні або подразненні блукаючого нерва.

Контролювати процес практично неможливо як у людей, так і у дітей. Його можна лише зупинити, але необхідно знати причини, що викликають процес гикавки.

Ось деякі можливі причини появи гикавки: перенасичення шлунка, раптовий переляк, переохолодження, незручна поза для тіла, проковтування великих шматків їжі, дегустація незвичної їжі (кислої, гострої, солоної і т.д.)

Але гикавка буває тривала, що не припиняється. Така гикавка може бути чинником одного з перерахованих нижче захворювань: інсульт, артеріовенозні мальформації, ушкодження центральної нервової системи, інтоксикація, розлади метаболізму, захворювання легень, стравоходу, органів черевної порожнини, деякі види психічних розладів і ін

Як же позбудеться гикавки?

Не існує якогось одного єдиного вірного способу позбавлення від гикавки, і кожна людина може вибрати той спосіб, який прийнятний йому, наприклад, комусь може допомогти рада пити воду маленькими ковтками, а хтось буде пробувати затримувати дихання на деякий час, або скористається порадою налякати ікающего.

Народні методи позбавлення:

затримувати дихання послідовно, і на максимально можливий час.
якщо гикавка від переохолодження – зігрітися.
нахилившись головою вниз і піднявши підборіддя, випити воду зі склянки.
пити маленькими ковтками воду, при цьому затримуючи дихання.
метод переляку (головне не переборщити!).
сісти зручніше на стілець із спинкою і випрямити ноги, голову нахилити на спинку і витягнути руки якомога вище. Можна спробувати при цьому затримати дихання на кілька секунд.
з’їсти кілька часточок лимона, або покласти гірчицю на кінчик язика для того, щоб скорегувати діяльність діафрагмального нерва.
скласти подушечками мізинець і великий палець на обох руках і почекати якийсь час, гикавка повинна пройти.
Важливо пам’ятати, що іноді потрібно звернутися до фахівця, і використовувати медикаментозні методи лікування гикавки, якщо вона тривала і тривка. Лікар допоможе визначити причину і призначить курс лікування.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>