Чому людина хропе?

xropeЧасом стає нестерпно знаходиться вночі з хропе людиною, та ще й в одному приміщенні. У таких ситуаціях людина часто задає собі питання, чому люди хропуть у сні. Ми постараємося вам це пояснити.

Навіть діти дуже часто можуть хропіти уві сні. І якщо до семи років чисельність таких дітей становить близько 5%, то вже до більш старшого віку ця кількість збільшується до 10%. Майже завжди хропіння передається дітям у спадок (діти хропуть батьків у 3 рази частіше хропуть на відміну від однолітків).

У дійсності, хропіння перериває і утруднює дихання людей, тому в легені (і отже на весь організм) проникає набагато менше кисню. Тому найбільше сам хропе людина отримує шкоди. Як результат можемо відзначити зниження розумової активності на протязі всього дня, зниження функції мозку відновлення під час сну.

Храпящие люди відрізняються від здорових тим, що виглядають більш розсіяними, стомленими, дратівливими. У хропуть дітей відзначається зниження шкільної успішності, неспокійний сон, стомлюваність. Особливо схильні до хропіння люди, в основному дорослі чоловіки, які страждають від надмірної ваги. Тому проблема хропіння не тільки соціальна, а й медична.

Що ж відбувається з людиною під час сну, як виникає хропіння?

Під час сну, і під час неспання, м’язи мови і м’якого піднебіння весь час знаходяться в тонусі, підтримуючи вільне і відкрите положення верхніх дихальних шляхів. Коли ці м’язи розслаблюються, просвіт дихальних шляхів звужується, що призводить до часткової блокування прохідності повітря. Коли людина робить вдих, у нього починають вібрувати частини глотки, що знаходяться в розслабленому стані. Це корінь язика, стінки глотки і м’яке небо. Таке вібрування і провокує хропіння.

Як правило, хропуть люди, які звикли спати на спині, це відбувається тому, що м’язи щелепи в розслабленому стані залишають рот у відкритому положенні.

Крім цього причинами хропіння можуть бути:

Викривлення перегородки носа
Вроджена вузькість глотки або носових ходів
Поліпи в порожнині носа
Подовжений і збільшений піднебінний язичок
Маленька нижня щелепа з порушеним прикусом
Захворювання глотки, гортані або носа
Зайва вага
Зниження м’язового тонусу в результаті паління, прийому снодійних лікарських засобів або алкоголю
Як можна зупинити хропіння?

Якщо людина хропе не щоночі, то можливо необхідно провести вологе прибирання в спальній приміщенні перед сном, оскільки вологе повітря є сприятливою умовою для носової мембрани, і для глотки. Якщо ж хропіння з’являється в перебігу якого те одного сезону, то ймовірно, що причиною хропіння служить алергічна реакція на будь-який подразник.

Деяким людям позбутися хропіння допомагає вибір анатомічно-правильної подушки. В даний час винайдені різні механічні способи, що допомагають боротися з хропінням, такі як спеціальні «прищіпки» на ніс, електронні стимулятори, пов’язки на щелепу, що не дозволяють роті відкриватися коли людина спить. Відзначимо також силіконову маску для обличчя, яку потрібно застосовувати перед сном. Дія даної маски полягає в тому, що її підключають до спеціального компресора, який закачує повітря в ніздрі під високим тиском. Зробивши кількох таких процедур, хропіння залишить Вас на дуже тривалий час.

Але іноді люди змушені звертатися до хірургічного втручання. Хірург за допомогою операції зможе усунути наявні дефекти в носоглотці.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>