Боргові історії

dolgiНе так уже й рідко в нашому житті виникають випадки, коли сестри і брати, друзі займають один одному гроші, але от чи завжди віддають? Напевно в кожній родині виникали подібні випадки, коли один родич займав гроші іншому, і останній не зміг віддати борг або віддавав не вчасно, а відтак їхні відносини потім псувалися аж до розриву родинних уз. Як же бути тим, хто може і хоче зайняти своїм рідним потрібну суму, але не втратити при цьому хороші відносини ?

Подібні питання довіри між сестрами чи братами виникають часто. Але кому тоді довіряти, якщо не рідною, і в яких випадках ми можемо довіряти ? Відповідь проста : люди можуть довіряти хорошим якостям людини ( порядності, чесності, наприклад) і взаємодіяти з ними. Принцип простий: якщо людина не може тримати язик за зубами, ми не повинні розповідати йому зайвого, важливого для вас. Якщо ваш родич не відповідає за свої слова, то не можна покладатися на нього повністю, а якщо знаєте, що людина не віддавав комусь борг, то позичати йому не варто.

 Можна позичити в тому випадку, якщо не будете чекати, що він віддасть вам гроші. Це найнадійніший принцип, коли ми позичаємо – без очікувань, що нам їх повернуть. Тому якщо можете подарувати людині цю суму, яку позичаєте, збережете свої нерви в разі позички. Завдання батьківська ж – віддавати своїм дітям, а дітей – вміти приймати від батьків і віддавати щось своїм уже дітям. Тому якщо вам важко приймати у старших якісь подарунки, нехай і в грошовій формі, то це не завжди говорить від правильному розумінні вашої перед ними завдання.

Про друзів недарма кажуть : «Хочеш втратити друга – позич йому гроші». Ось приклад з життя : столичні жителі зайняли кумам з провінції якусь суму на недороге житло, але борг не віддавався багато років, а договір був тільки в усній формі. Коли ж перша сторона втомилася питати за свої гроші (а терміни вже пройшли всі ), вона стала загрожувати колекторською фірмою, не знаючи, як ще вплинути на недбайливих кумів. Гроші були віддані (сім’я займала у кого могла ), але дружбу прийшов кінець – обидві сторони вважали себе правими ( боржники мотивували свої дії безгрошів’ям і фінансовою кризою, несподівано обрушився на країну ). Коли справа у великих грошах, краще проводити угоди через нотаріуса. Ці процедури зовсім далекі від дружби, тим більше від родинних відносин.

 Тому з друзями краще просто дружити, а рідним допомагати, чим можете, безкорисливо. Але якщо не можете допомогти, то є варіант відмовити, але з любов’ю і відкритим серцем. Якщо правильно відмовити – людина не ображається, і ваші стосунки збережуться і продовжаться, або навіть покращаться. Фінансові питання завжди болюча тема, і правильно розставлені акценти тільки допомагають зберегти дружні або ділові відносини.

болезнь камни в почках, симптомы и лечение

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>